رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اهتمام به تقویت زیرساخت‌های گردشگری فرهنگی و مذهبی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اهتمام به تقویت زیرساخت‌های گردشگری فرهنگی و مذهبی


رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه بر تقویت زیرساخت‌های گردشگری فرهنگی و مذهبی در کشور تاکید کرد و از آمادگی این نهاد بین‌المللی برای همکاری در این زمینه خبر داد.

آیت‌الله اعرافی مطرح کرد

آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دیدار معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: باید ایران اسلامی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد در حوزه گردشگری فرهنگی و مذهبی اثرگذاری لازم را داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه امروز با توجه به مقوله گردشگری می‌توان به برداشت صحیحی از اقتصاد، فرهنگ و اندیشه در یک کشور رسید اظهار کرد: بسیاری از کشورها با تکیه بر این مقوله مهم نسبت به ترویج گفتمان خود در بستر گردشگری اقدام می‌کنند.

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه با اشاره به ظرفیت‌های گسترده جامعةالمصطفی العالمیه به دلیل حضور طلاب غیرایرانی بیان کرد: با استفاده از ظرفیت طلاب این مرکز می‌توان نسبت به ترویج و تبلیغ گردشگری مذهبی و دینی ایران اسلامی اقدام کرد و از این طریق به تقویت منافع ملی کشور اهتمام داشت.

وی ظرفیت‌های استان قم در توسعه گردشگری را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: در استان قم موسسات بسیاری نسبت به تولید علم و اندیشه اهتمام دارند و باید این موسسات برای بخش گردشگری نیز چاره اندیشی لازم را داشته باشند.

اعرافی با اشاره به آمادگی جامعة المصطفی العالمیه در راستای ارتقا گردشگری مذهبی و فرهنگی گفت: البته ما در این زمینه مطالعاتی نیز داشته‌ایم که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه استان قم به دلیل وجود بارگاه ملکوتی کریمه اهل‌بیت(س)، مسجد مقدس جمکران و حوزه‌های علمیه مورد توجه زائران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین کشورهای مختلف دنیا است افزود: باید در این استان نسبت به تقویت زیرساخت‌های گردشگری اهتمام لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه جامعة‌المصطفی این ظرفیت را دارد که در حوزه گردشگری نسبت به ارائه آموزش‌هایی اقدام کند گفت: البته جامعة‌المصطفی العالمیه نهادی برآمده از حوزه‌های علمیه است که با نگاهی نو در عرصه بین‌الملل ورود داشته و نسبت به پرورش عالمان دینی و همچنین تولید فکر اهتمام دارد.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه تاکنون 40 هزار نفر از 120 ملیت مختلف از جامعةالمصطفی العالمیه فارغ التحصیل شده‌اند خاطرنشان کرد: در کنار این افراد 50 هزار نفر از همسران و خانواده‌های ایشان نیز زیرپوشش برنامه‌های آموزشی و تربیتی ما قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به فعالیت گسترده فارغ‌التحصیلان المصطفی در کشورهای مختلف گفت: فارغ‌التحصیلان این مرکز در محیط‌های دانشگاهی منشا اثر بوده‌اند و در برخی از کشورها از جمله افغانستان نسبت به راه‌اندازی دانشگاه‌ها اقدام کرده‌اند. / فارص


آدرس کوتاه :