رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

اهتمام هرچه بیشتر طلاب به حفظ زی‌طلبگی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: طلاب باید با تقوا و خلوص نیت نسبت به فراگیری علوم دینی اهتمام داشته و حفظ زی‌طلبگی را مورد توجه قرار دهند.

آیت‌الله مقتدایی مطرح کرد

آیت‌الله مرتضی مقتدایی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه که با حضور آیت‌الله نوری همدانی در مدرسه فیضیه برگزار شد اظهار کرد: امروز حرکت عظیم علمی در حوزه‌های علمیه آغاز می‌شود و این حرکت علمی جهاد فی سبیل‌الله و عبادت والا و بزرگ در پیشگاه خداوند سبحان است.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تعلم ما عبادت و جهاد است، اضافه کرد: طلاب علاوه بر فراگیری علوم دینی، در پیشگاه مقدس پروردگار عبادتی مقدس را به‌جا می‌آورند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه اضافه کرد: کسی که به دنبال طلب علم است، ثواب روزه‌داری و عبادت شبانه‌روزی نصیبش می‌شود.

وی با بیان اینکه باید طلاب نسبت به زهد، تقوا و ساده‌زیستی اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم به مسئولیت بزرگی که داریم جامه عمل بپوشانیم.

آیت‌الله مقتدایی با تاکید بر اینکه طلاب باید اخلاص را سرمنشا زندگی خود قرار دهند، گفت: مسئولیت بزرگ و وظیفه خطیر است و باید برای خدا کار کرده و درس بخوانید؛ آنهایی که به جایی رسیده‌اند نیتی خالص داشته‌اند و درس نخوانده‌اند که به مقام و منصب برسند.

وی با اشاره به تحصیل خود در محضر آیت‌الله بروجردی بیان کرد: به گوش خودم شنیدم ایشان قسم می‌خورد که یک قدم برای رسیدن به مرجعیت بر نداشته است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه باید ذی‌طلبگی حفظ شود بیان کرد: مردم از طلاب انتظار زهد، تقوا و ساده‌زیستی دارند و اگر چنین شود سعادت دنیا و آخرت نصیب شما خواهد شد./ فارس

آدرس کوتاه :