جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

اهمیت جایگاه مسجد باید برای آحاد جامعه تبیین شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اهمیت جایگاه مسجد باید برای آحاد جامعه تبیین شود


رییس اقامه نماز استان قم، گفت: اهمیت جایگاه مسجد باید برای آحاد افراد جامعه تبیین شود.

حجت السلام صادق کفیل؛

حجت الاسلام محمد صادق کفیل سه شنبه شب در گردهمایی ائمه جماعات مساجد قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین، اظهار داشت: طبق یک نظر سنجی که از سوی ستاد اقامه نماز کشور در چند استان انجام شده، بیشترین علت نرفتن مردم به مسجد ندانستن اهمیت آن بوده است.

وی با اشاره به هجمه هایی که علیه امامان جماعت مسجد انجام می شود، و معمولا آنها به عنوان علت اصلی عدم استقبال مردم از مساجد معرفی می شوند، افزود: بر خلاف این ادعاها امامان جماعت در این نظر سنجی جزء آخرین علت های عدم مراجعه مردم به مسجد بوده اند.

مسوول مرکز تخصصی نماز با اشاره به ضرورت توجه مسوولان به جایگاه مساجد، تصریح کرد: بدون شک اگر مسوولان کشور به اهمیت واقعی مسجد و نقش امام جماعت در تحول فرهنگی جامعه پی ببرند، وضعیت فرهنگی کشور در همه زمینه ها به شدت تغییر پیدا می کند.

وی با تاکید بر تغییر نگاه و رویکرد مسوولان نسبت به مساجد، تصریح کرد: مسوولان باید طبق یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده امورات مختلف جامعه بویژه مسایل فرهنگی را حول محور مساجد و امامان جماعات آنها طرح ریزی و انجام دهند.

کفیل همچنین توجه به مساله گسترش نماز و بهبود کیفیت آن در مامومین و مخاطبان را ضروری عنوان کرد، و افزود: متاسفانه در میان افرادی که سال ها در نمازهای جماعت مساجد شرکت می کنند، کسانی هستند که میزان درک و آشنایی آنها نسبت به نماز هنوز تغییری نکرده است، که اگر این امر محقق شود، شور و اشتیاقشان جهت مراجعه به مسجد و خواندن نماز بیش از پیش خواهد شد.

رییس ستاد اقامه نماز قم همچنین عدم برگزاری نمازهای جماعت صبح را یکی از آسیب های نماز در این استان عنوان کرد، و افزود: باید کاری کرد، که نمازهای جماعت صبح با شکوهتر از نمازهای جماعت مغرب و عشا برگزار شود.

آدرس کوتاه :