جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

اکران خصوصی «هیهات» در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اکران خصوصی «هیهات» در قم


فیلم سینمایی «هیهات» طی مراسمی به همت جامعه ایمانی مشعر در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی(عج) به صورت تخصصی اکران شد.

به همت جامعه ایمانی مشعر انجام شد

مراسم اختتامیه ششمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده ظهر امروز به همت جامعه ایمانی مشعر در سالن غدیر مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی(عج) برگزار شد و در حاشیه این مراسم فیلم سینمایی «هیهات» به صورت اختصاصی برای شرکت‌کنندگان این همایش اکران شد.

در ابتدای این مراسم استاد برجسته حوزه به نقش جریان کربلا در احیای عقول فرسوده اشاره کرد و گفت: رخدادهای کربلا عزت خالص است اما در مواردی رحمت و واسعه الهی در افکار برخی افراد گنجانده نمی‌شود؛ امام حسین(ع) در جریان علی اصغر(ع) به دنبال ارتباط با عاطفه بشریت است چراکه گاهی عقلانیت و عقاید کاربردی ندارد و باید به عواطف انسان‌ها مراجعه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی یادآور شد: در تشکیلات امام حسین(ع) با حضور افراد در مجالس اهل بیت(ع) که شعور اجمالی است می‌توانیم با وجود شور به شعور تفصیلی افراد برسیم اما برخی نمی‌توانند در مرحله دوم این امر به نتیجه برسند.

همچنین فرمانده برجسته دوران دفاع مقدس در این مراسم با تاکید بر اینکه برخی افراد نسبت به مشکلات سکولار بودن هیأت مذهبی آگاهی ندارند، اضافه کرد: استکبار کارکرد هیأت مذهبی را می‌داند زیرا در فتنه 88 مشخص شد که هیأت‌های انقلابی نظام را حفظ می‌کنند به همین علت برای سکولار شدن هیأت‌ها تلاش می‌کند.

سعید قاسمی خاطرنشان کرد: بی‌بصیرتی در میان خواص و عوام جامعه اسلامی به خوبی قابل مشاهده است به همین علت در طول تاریخ در جنگ سخت مقابل دشمن آشکار به خوبی ایستاده‌ایم اما در جنگ نرم با مشکلاتی روبرو شدیم که برای رفع آن نیازمند بصیرت هستیم.

در ادامه این مراسم استاد برجسته حوزه از لزوم توجه به شعارهای دینی یاد کرد و گفت: جوانان و نوجوانان جامعه اسلامی باید به دنبال این باشند که برای ادای دین خود به امام حسین(ع) در مسیر ایشان گام برداشته و با جهاد در میدان‌های مختلف حضور یابند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان تربیت رزمنده انقلابی را از ویژگی‌های هیأت انقلابی برجسته دانست و تصریح کرد: هیأت‌های مذهبی باید مردم را برای جهاد در راه خداوند متعال آماده‌سازی کنند چرا که اکنون شرایط دفاع از حریم اهل بیت(ع) نسبت به گذشته تغییر کرده است.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم‌الأوصیا نیز در این مراسم به برخی از آسیب‌های فرهنگی موجود در کشور اشاره و اضافه کرد: وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور مطلوب نیست و مردم از نیروهای انقلابی رفع این مشکلات را انتظار دارند.

حسین یکتا از هیأت‌های فرهنگی به عنوان بزرگ‌ترین و موثرین مجموعه فرهنگی نام برد و تصریح کرد: برای عملیاتی‌سازی این ظرفیت باید نیروهای انقلابی به صورت ویژه در حوزه اقدام و عمل حضور داشته باشند چراکه اکنون دشمن با استفاده از دارایی‌های مختلف برای تضعیف نظام اسلامی به میدان آمده است.

همچنین جانشین دبیر کارگروه جامعه ایمانی مشعر در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر اینکه برگزاری نشست‌های فرهنگی و بصیرتی برای مدیران هیأت‌های محوری برگزیده به صورت ویژه مورد توجه قرارگاه خاتم‌الاوصیا قرار گرفته است، عنوان کرد:‌ برای اجرای اهداف متعالی در حوزه فرهنگ باید از ظرفیت این گروه بهره‌برداری مطلوبی داشته باشیم.

رحیم‌آبفروش بر لزوم تبیین آموزه‌های انقلابی در میان اقشار مختلف جامعه اسلامی تاکید کرد و اضافه کرد: تربیت نیروهای انقلابی در هیأت‌های مذهبی راهکاری برای رفع بخش قابل توجهی از تهدیدهای نظام اسلامی است.

رونمایی و اعلان فراخوان‌های جامعه ایمانی مشعر، قرائت بیانیه محرم، تقدیر از خانواده شهیدان بختی، برگزاری کمیسیون‌های تخصصی و سخنرانی آیت‌الله حائری شیرازی از اساتید برجسته حوزه علمیه، حجت‌الاسلام والمسلمین حاجتی امام جمعه موقت اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی دادستان کل کشور و حجت‌الاسلام مومنی از اساتید برجسته حوزه علمیه از دیگر برنامه‌های این همایش دو روزه بوده است.

آدرس کوتاه :