جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آگاهی بخشی در باب مضرات مواد مخدر از تریبون ها آغاز شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آگاهی بخشی در باب مضرات مواد مخدر از تریبون ها آغاز شود


تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) ضمن تاکید بر لزوم آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه در باب مضرات مواد مخدر، گفت: آگاهی بخشی در باب مضرات مواد مخدر از تریبون ها آغاز شود.

سعیدی

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در دیدار رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم با وی، با بیان اینکه به وجود پلیس مبارزه با مواد مخدر افتخار می کنیم، اظهارداشت: سعی می کنیم در باب مضرات مواد مخدر در تریبون ها به وظیفه خود عمل کنیم.

وی افزود: سعی می کنیم همه دست به دست هم بدهیم و انشاالله بتوانیم این معضل را در حد توانمان حل کنیم.

در ابتدای این دیدار نیز رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم ضمن ارائه گزارشی با بیان اینکه مواد مخدر یک تهدید برای نسل جوان است، گفت: امروز خطر مواد مخدر به لحاظ صنعتی شدن از گذشته خیلی بیشتر بوده و برای مقابله نیازمند یک عظم جدی تری هستیم.

سرهنگ غلام عباس بلفکه با بیان اینکه برای مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر هیچ مشکلی نداریم، تصریح کرد: در سال 93 بیش از پنج تن مواد مخدر کشف کردیم و البته غالب کشفیات در محورهای مواصلاتی استان قم و به دلیل شاهراه بودن این استان حاصل شد.

وی گفت: در مدت مذکور 37 باند قاچاق توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان متلاشی شد و از ابتدای سال جاری نیز حدود یک تن مواد مخدر کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه باید مردم را در مضرات مواد حساس تر کرد، افزود: در سال های اخیر مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی رسیده است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه افراد با یک بار مصرف مواد مخدر شیشه اعتیاد پیدا می کنند، اظهارکرد: قاچاقچیان و افراد سودجو معمولا توجیحاتی برای جامعه هدفشان دارند و ما از این موضوع نگرانیم.

بلفکه در ادامه با اشاره به اینکه مواد مخدر ریشه اکثر جرائم است، گفت: مواد مخدر منشاء خیلی از سرقت ها، درگیری های خیابانی و طلاق است، عدم آگاهی از این ناهنجاری سبب فروپاشی خانواده می شود که باید موضوع به صورت اجتماعی پی گیری شده و حساسیت ایجاد شود و اطلاع رسانی برای حل این مشکل بسیار مفید است.

آدرس کوتاه :