رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

اگر جوامع بین‌الملل از نفوذ استثمار آزاد بود، مسئولان بی‌تدبیر عربستان محاکمه می‌شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه بی‌تدبیری و سوء مدیریت مسئولان سرزمین وحی عامل حادثه منا است، گفت: اگر جوامع بین‌الملل از نفوذ استثمار آزاد بود، هم‌اکنون مسئولان بی‌تدبیر عربستان را به محاکمه فرا می‌خواندند.

آیت‌الله جوادی‌آملی

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در پی واقعه دردناک صحرای منا و کشته شدن شمار بسیاری از زائران، تسلیت صادر کرد.

در این پیام آمده است: سانحه سنگین و رنج بار سرزمین وحی را به محضر حضرت بقیه الله ارواح من سواه فداه، تسلیت عرض نموده و غفران الهی را برای ضیوف الرحمانی که رحلت نموده‌اند، مسئلت داریم.

در بخش دیگری از پیام مرجع تقلید شیعیان تصریح شده است: آنچه بر اندوهباری این رخداد تلخ و سوگ اسفبار می‌افزاید، بی‌تدبیری و سوء مدیریت مسئولان سرزمین وحی است، اینان که نان قداست آن بلد امین را به بهای نا‌امنی می‌خورند، نه پاسخی در پیشگاه صاحب آن سرزمین یعنی خدای سبحان دارند و نه جوابی در برابر مسلمانان جهان به‌ویژه خانواده‌های معزز جانباختگان.

در این پیام خاطرنشان شده است: اگر سازمان‌های حقوق بشر تحت اسارت استکبار جهانی نمی‌بود، فریاد حق طلبانه آن نهاد، هم اکنون به گوش می‌رسید و اگر جوامع بین‌الملل از نفوذ استثمار آزاد بودند، هم‌اکنون مسئولان بی‌تدبیر عربستان را به محاکمه فرا می‌خواندند. تنها چاره صیانت از حقوق مردم، بیداری خود آنهاست، به امید آن روز./تسنیم

آدرس کوتاه :