جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

اگر موقوفات حوزه احیا شود نیازی به بودجه‌های دیگر نیست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اگر موقوفات حوزه احیا شود نیازی به بودجه‌های دیگر نیست


قائم مقام جامعه مدرسین و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: می‌توان با احیای موقوفات حوزوی، حوزه‌های علمیه را از دیگر بودجه‌ها بی‌نیاز کرد.

آیت‌الله مقتدایی:

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم که در دفترجامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، به احیای موقوفات و فرهنگ سازی آن در بین مردم، هماهنگی برای ایجاد شعبه‌ای مخصوص در دستگاه قضایی جهت تسریع در پرونده‌ها و احیای موقوفات، گسترش برنامه‌های قرآنی و حافظان قرآن تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری احیای موقوفات بود.

وی اعتمادسازی در بین مردم و فرهنگ سازی در این زمینه را بسیار مهم دانسته و بیان داشت: اطلاع رسانی به مردم و ارائه گزارشی درباره موقوفات به رشد سریع‌تر احیای موقوفات کمک خواهد کرد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه  در ادامه افزود: با توجه به اینکه زمینه وقف در مردم وجود دارد، برنامه‌ریزی‌های لازم و طرح‌های مناسب در این زمینه فراهم شود.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر فرمایش حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید مبنی بر اینکه موقوفات باید پشتوانه ‌حوزه‌های علمیه باشد گفت: می‌توان با موقوفات، حوزه‌های علمیه را از دیگر بودجه‌ها بی‌نیاز کرد؛ تهیه جزوه‌های مناسب و فرهنگ سازی برای وصیت افراد و وقف ثلث اموال خود، تفکیک موقوفات حوزه‌های علمیه از دیگر موقوفات و ارائه طرح به مبلغان برای فرهنگ سازی در بین مردم از وظایف سازمان اوقاف برای تشویق مردم به وقف است.

در ابتدای این دیدار مدیرکل اوقاف قم گزارشی از برنامه‌های انجام شده مانند احیای موقوفات، راه اندازی برنامه اتوماسیون سراسری در کشور، برگزاری جشن بهار فاطمی در جوار امام‌زادگان استان و برنامه‌های متنوع دیگر در این خصوص، برنامه‌های قرآنی، تلاش در راستای رشد حافظان قرآن در طی سالیان اخیر و برنامه‌های پیش‌رو گزارشی ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
 

آدرس کوتاه :