جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

آیت الله فاضل لنکرانی: شبکه تلویزیونی حضرت معصومه(س) راه اندازی شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آیت الله فاضل لنکرانی: شبکه تلویزیونی حضرت معصومه(س) راه اندازی شود


رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: امروز این ظرفیت وجود دارد که شبکه ای تلویزیونی منحصر به حضرت معصومه(س) و قم، با برنامه های بسیار غنی در تمام ابعاد راه اندازی شود.

آیت الله فاضل لنکرانی

 آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار مسوولان کاروان قرآنی شمیم وحی اظهار داشت: شبکه های استانی مجبور بر انجام کارهای گوناگون هستند؛ اما راه اندازی شبکه تلویزیونی حضرت معصومه، می تواند شبکه معارفی قوی شیعی بوده و پیشنهاد بنده جدیت در پیگیری این کار است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: از گذشته، بزرگان، مراجع و علما انتظار داشته اند که حرم کریمه اهل بیت(ع) به عنوان قطب علمی، فرهنگی، دینی و معنوی قرار بگیرد و با برنامه هایی که از سوی این کاروان پیش بینی شده، شاهد تحول خوبی در مجموعه حرم خواهیم بود.

وی ضمن قدردانی از حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، ابراز داشت: در چند سال اخیر قدم های بزرگی برای معرفی حضرت فاطمه معصومه (س) برداشته شده که نقطه عطف آن، از مساله اعلام زمان رحلت و ولادت حضرت آغاز شد که مرحوم پدرم در این موضوع بسیار موثر بودند؛ چراکه تا آن زمان اعتقاد متصدیان امر بر این بود که از نظر تاریخی نمی توانیم اعتماد بر تاریخ روشنی نسبت به زمان ولادت و وفات حضرت داشته باشیم و از نظر علمی و رجالی نکاتی در آن وجود دارد؛ اما آیت الله فاضل لنکرانی تاکید کردند که این موضوع نباید سبب شود که ما این مساله را مهمل بگذاریم و لازم است روزی را به عنوان روز ارتحال و روزی را هم به عنوان ولادت حضرت قرار داده و از ایشان تجلیل کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: خوشبختانه به توصیه این مرجع تقلید جامه عمل پوشانده شد و اکنون شاهد آثار فراوان آن در کل دنیا هستیم؛ چراکه در دهه کرامت یا روز رحلت حضرت، توجه مردم به قم بسیار زیاد می شود.

آیت الله فاضل لنکرانی همچنین بر ضرورت ارتباط با زائران تاکید کرد و گفت: پیگیری ارتباط با زائران از مباحث بسیار مهمی است که از سوی حرم باید دنبال شود تا زواری که به قم آمده و حضرت را زیارت می کنند، از آثار زیارت که بعدها در زندگی خود مشاهده می کنند، به این بخش از حرم منتقل کنند.

وی با اشاره به روح معنوی حرم مطهر تصریح کرد: فضای حرم حضرت معصومه (س) روحی دارد که وقتی انسان وارد آن می شود، از همان هنگام ورود از درب اول، روح معنویت بر انسان حاکم می شود؛ انسان از لحظه ورود چیزی را حاکم بر وجودش می بیند تا زیارت کند و بیرون بیاید؛ از این جنبه معنوی حرم واقعا در این شرایط امروزیِ جامعه و این فسادها و مسائلی که وجود دارد، بسیار می توان استفاده کرد.

وی با تاکید بر استفاده بیشتر صدا و سیما از ظرفیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، بیان داشت: این نهاد نباید برنامه های خود را فقط به روز رحلت و دهه کرامت بسنده کند؛ چراکه باید ارتباطی دائمی میان حرم حضرت رضا (ع)، اعتاب مقدسه و حرم حضرت معصومه (س) با مردم باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ثبت کرامات مربوط به حضرت معصومه (س) را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید کرامت های واقعی برای مردم تبیین شود و آنان را در قالب بروشور جذاب و مختصر تهیه و 10 کرامت از حضرت معصومه (س) را در تیراژ میلیونی در داخل و خارج از ایران منتشر کنید.

این استاد حوزه با بیان اینکه حرم حضرت امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س) و یا امامزاده های دیگر، یکی از بهترین وسائل برای بیمه کردن مردم و مقابله با آسیب های اجتماعی و مفاسد است، اظهار داشت: در این راستا باید فعالیتی دقیق و برنامه ای حساب شده اجرا کرد تا به نتیجه دلخواه برسیم.

آدرس کوتاه :