جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

آیت الله نوری همدانی تاکنون برجام را تأیید یا رد نکرده است. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آیت الله نوری همدانی تاکنون برجام را تأیید یا رد نکرده است.


رئیس دفتر آیت الله نوری همدانی گفت: آیت الله نوری همدانی تاکنون درباره مسأله برجام تأیید یا ردی نداشته است و فقط بر طی مراحل قانونی در بررسی سند تأکید کرده است.

رئیس دفتر آیت الله نوری همدانی:

حجت الاسلام محمد حسین شمس به انعکاس نادرست سخنان این مرجع تقلید درباره مسأله برجام در برخی رسانه‌ها واکنش نشان داد.

مدیر دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی افزود: آیت الله نوری همدانی در درس خارج خود به کسانی که برجام را بررسی می‌کنند توصیه کردند که باید خطوط قرمز نظام، اصول انقلاب اسلامی، منافع ملی و منویات رهبری مورد توجه قرار گیرد؛ ایشان ضمن تأیید تیم مذاکره کننده که به تعبیر رهبری افرادی امین هستند، تأکید کردند که با توجه به سابقه بد تاریخی، طرف مقابل قابل اطمینان نیست.

حجت الاسلام شمس با بیان اینکه طرف مقابل هیچگاه قابل اعتماد نبوده و طبق دستورات دینی و روایات ما باید نسبت به دشمنان مراقب ویژه داشته باشیم، اظهار داشت: این مرجع تقلید تأکید کردند که مسئولان باید مراقب نفوذ دشمن بوده و نه تنها در عرصه سیاست بلکه در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی نیز باید هوشیار باشند.

وی تصریح کرد: ایشان فرمودند که باید مراقب بود تا به بهانه برجام دشمنان در کشور نفوذ پیدا نکنند، به ویژه آمریکا که دشمن درجه یک ملت ایران است و همواره معظم له نسبت به استکبار ستیزی که در رأس آن آمریکا است تأکید دارند.

رئیس دفتر آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: آنچه که این مرجع تقلید برای مسأله برجام توصیه می‌کنند، این است که باید به دور از اختلاف و در فضایی آرام برجام کاملا بررسی و نقاط و نکات منفی آن برطرف شود تا عزت اسلام، انقلاب و مردم محفوظ بماند.

وی تأکید کرد: حضرت آیت الله نوری همدانی فرمودند که باید از اختلاف و دودستگی در جامعه پرهیز شود و وحدت و همدلی در برابر دشمن برجسته‌ترین چیزی است که انسان باید به آن توجه داشته باشد، همچنین ایشان تأکید کردند که هر سخنی که وجود دارد باید از مجرای قانونی مطرح شود و همه باید مطیع قانون و ولی فقیه باشند.

مدیر دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از رسانه‌ها از تعبیر این مرجع تقلید که فرمودند «مسأله برجام به عنوان سند در تاریخ جمهوری اسلامی ایران باقی می‌ماند که باید با دقت بررسی شود تا آیندگان به ما اشکال وارد نکنند» به عنوان تأیید ایشان نسبت به موضوع برجام یاد کردند و از قول ایشان برجام را یک سند تاریخی خواندند در حالی که منظور معظم له چنین موضوعی نبوده است؛ ایشان تاکنون درباره مسأله برجام تأیید یا ردی نداشته‌اند و فقط بر روند مراحل قانونی تأکید کردند.

وی افزود: همچنین ایشان با توجه به اینکه در آستانه ایام محرم هستیم به مبلغان تأکید کردند که امروز باید از ویژگی‌های انقلاب اسلامی که در دنیا تأثیرگذار است، برای مردم گفته شده و به مردم نسبت به آینده امید داده شود و نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدر‌تر و توانمند‌تر از گذشته بوده و روز به روز قدرتمند‌تر می‌شود.

حجت الاسلام شمس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان محکم ایستاده است، گفت: حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب فرمودند با وجود چنین رهبری مقتدر بود که عربستان موضع اولیه خود را تغییر داد./تسنیم

آدرس کوتاه :