جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ایجاد داعش توسط مستکبران برای ممانعت از گسترش بیداری اسلامی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ایجاد داعش توسط مستکبران برای ممانعت از گسترش بیداری اسلامی است


مرجع تقلید شیعیان گفت: دشمن از‌‌ همان ابتدا با به وجود آوردن جنگ‌های صلیبی، جنگ‌های جهانی اول و دوم در صدد قدرت دادن به ابرقدرت‌ها و صلب قدرت از شیعیان بود که در‌ این راستا داعش، بوکوحرام و تکفیری‌ها را به وجود آورده‌اند.

آیت الله نوری همدانی؛

آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با کارکنان وزارت دفاع و طلاب سفیران هدایت با بیان با اشاره به آیات قرآن اظهار داشت: ادیان الهی و پیامبران در نخستین گام با دل مردم برای ایجاد پیوند بین دل‌ها فعالیت می‌کنند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: در دل انسان ایمان به خداوند، ایمان به ولایت و ایمان به قیامت وجود دارد و اگر دل انسان به نور ایمان روشن شود بقیه مسائل زندگی نیز به خوبی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در 750 آیه به ایمان خداوند تاکید شده است تا از طریق تدبر در آیات حکمت خداوند را درک کنند و در 2000 ایه نیز به معاد تاکید شده است زیرا دنیا مزرعه آخرت است.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد: خداوند در آیاتی از سوره نازعات درصدد است تا انسان را با معاد آشنا کند روح انسان پس از مرگ در عالم برزخ وجود دارد و در قالبی غیر از بدن در آنجا سیر می‌کند و اگر عمل نیکو داشته باشد متنعم است.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اعمال انسان در پرونده‌ای بایگانی می‌شود و در روز قیامت خداوند ذرات بدن انسان را هرجایی که باشد جمع می‌کند و بدن را خلق می‌کند و روح در بدن دمیده می‌شود تا به اعمال انسان رسیدگی شود.

وی اظهار داشت: هر انسانی در دل خود سعی می‌کند که اعتقاد به قیامت را پیدا کند و خداوند می‌فرماید تردید نکنید که خلقت شما از خلقت آسمان‌ها سخت‌تر نیست، زیرا زمین و خلقت انسان‌ها دربرابر خلقت انسان‌ها مشکل‌تر است.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: 100 هزار میلیون کهکشان در عالم وجود دارد و زمین، خورشید و زمین جزئی از کهکشان‌ها است که در هر کدام از آن‌ها دارای تعداد زیادی ستاره با اجرام متفاوت است که همه نشان دهنده عظمت آسمان‌ها است.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: کلمه «بنا» در قرآن چندین بار ذکر شده است و این‌ها نشان دهنده حساب و کتاب در به وجود آمدن هستی است که هر چیزی را در جایی مناسب قرار داده و نور و ظلمت را بر همه چیز حاکم کرده است.

وی عنوان کرد: گردش فصول و پیدایش شب و روز نشان دهنده عدالت خداوند در به وجود آوردن شب و روز و نور و ظلمت است، خلقت زمین نیز دارای شگفتی‌های زیادی است که خداوند ابر‌ها را نیز بر اساس حکمت متعالی ابرهای بارور را خلق کرده و از آن‌ها برف و باران را به وجود آورده است.

آیت‌الله نوری همدانی بیان کرد: حادثه بزرگ قیامت که رخ دهد مردم با جهنم و بهشت آشنا می‌شوند و خداوند همه اعمال ما را جز به جز به ما نشان می‌دهد تا با اعمال و رفتارمان آشنا شویم.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: افرادی که در دنیا طغیان‌گر بودند در جهنم ماوا می‌گیرند و آن‌هایی که از پیروی هوای نفس پرهیز کردند در جوار الهی ماوا می‌گیرند.

وی گفت: در دنیا دو صف وجود دارد که دنیا از آن‌ها پیروی می‌کند، یک طرف اندیشه‌های ضد دینی و یک طرف نیز اندیشه‌های دینی به رهبری امام خمینی(ره) به وجود آمد که بیداری اسلامی را به وجود آورد.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: ما در زمانی زندگی می‌کنیم که روایات زیادی از اهل بیت(ع) وجود دارد که ما را به زمان‌شناسی رخ داد‌ها دعوت می‌کند، بنابراین در زمان ما نیز باید به شرایط زمان و روزگار توجه داشت و به بصیرت سیاسی رسید.

مرجع تقلید شیعیان افزود: مطالعه صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیت نامه بسیار مهم است زیرا به واسطه آن با چگونگی از بین رفتن رژیم 2500 ساله شاهنشاهی آشنا می‌شویم باید در نظر داشت در حکومت اسلامی پادشاهی و کاخ نشینی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) فقر فرهنگی را از بین برد، زیرا مردم مجبور بودند به مجسمه‌های شاه نیز ادای احترام می‌کردند، باید در نظر داشت که دشمنان شرایط را برای انزوای اسلام فراهم می‌کردند.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: دشمن از‌‌ همان ابتدا با به وجود آوردن جنگ‌های صلیبی، جنگ‌های جهانی اول و دوم در صدد قدرت دادن به ابرقدرت‌ها و صلب قدرت از شیعیان بود که در‌ این راستا داعش، بوکوحرام و تکفیری‌ها را به وجود آورده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حمایت خداوند از اندیشه‌های امام خمینی(ره) افزود: امام راحل سعی داشتند که انقلاب به دست نامحرمان نیفتد که خداوند از این اندیشه الهی حمایت ویژه داشتند و مردم نیز باید قدردان انقلاب و خون‌های پاک شهدا باشند.

وی تاکید کرد: بیداری اسلامی زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است که مردم نیز باید در این راه تلاش ویژه‌ای داشته باشند تا این بیداری اسلامی فراهم شده در منطقه شرایط انقلاب سبز ظهور را فراهم کند.

آدرس کوتاه :