رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸

ایمن‌سازی تمام بوستان‌های شهری قم تا نیمه سال آینده - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از ایمن‌سازی تمام بوستان‌های شهری تا نیمه سال آینده در قم خبر داد.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبر داد

 

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به موضوع استاندارسازی بوستان‌های شهری گفت: این موضوع از چند فرآیند در حال انجام است و در چندین جنبه دنبال می‌شود که یکی از آنها وسائل بازی کودکان است که استانداردسازی آنها را اجباری کردیم.

وی در خصوص استانداردسازی وسائل بازی کودکان گفت: بازرسی‌ها انجام شده و طبق گزارش گروه کارشناسی اقدام به اصلاح مشکلات شده و گواهی استاندارد به صورت یک ساله صادر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: همچنین استانداردسازی تیرهای برق و روشنایی که متاسفانه در گذشته دو تلفات جانی در برداشته نیز در دستور کار است که تمام اطلاعات توسط اداره کل نظارت بر امور عمرانی و ساختمانی شهرداری قم جمع‌آوری و آنالیزها صورت گرفته است.

جوادیان گفت: مناقصه این کار با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در دستور کار است که در صورت امکان تیرهای برق و روشنایی پارک‌ها اصلاح و در غیر این صورت تعویض خواهد شد.

وی گفت: 40 درصد کار در مجموع انجام شده و مابقی هم در حال انجام است و نیمه سال آینده 277 بوستان شهری ایمن‌سازی و رفع اشکال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم همچنین به ساماندهی بوستان جوان اشاره کرد و گفت: تملک‌هایی باید در این بوستان صورت گیرد که انجام خواهد شد و علاوه بر آن پیست موتورسواری و دوچرخه‌سواری نیز تدارک دیده شده است.

جوادیان ابراز کرد: همچنین بازی‌های آبی مثل غواصی و قایق‌سواری نیز در این مجموعه تدارک دیده شده و یک رستوران و محل اقامتی همانند متل نیز احداث خواهد شد./ فارس

آدرس کوتاه :