جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اینجا بهار است - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

اینجا بهار است

اینجا بهار است


Loading the player...

اينجا بهار است

همه ساله با فرارسيدن زمستان، فروغ زندگي از سيماي طبيعت رخت برمي بندد و افسردگي و پژمردگي جاي آن را مي گيرد و طبيعت به شکل موجودي بي جان درمي آيد. پس از مدتي، با فرارسيدن بهار، روحي دوباره در کالبد طبيعت بي جان و افسرده دميده مي شود و طبيعت لباس حيات بر تن مي کند و اين گونه است که رستاخيز انسان و جهان، با پيدايش بهار به تماشا گذاشته مي شود. از همين رهگذر، پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله مي فرمايد: «اِذا رَأَيتُم الرَّبيعَ فَأَکْثِروا ذِکرَ النُّشورِ؛ هر وقت بهار را ديديد، بسيار از قيامت ياد کنيد».

مولوي نيز در اين باره چه خوش سروده است که:

اين بهار نو ز بعد برگ ريز

هست برهان بر وجود رستخيز

در بهاران رازها پيدا شود

هر چه خورده است اين زمين رسوا شود

عيد در لغت، به معناي «عود» و بازگشت است و در فرهنگ اسلامي، به معناي بازگشت به معبود است؛ يعني انسان به سوي خالق خود بازگردد و به پاداش الهي دست يابد و اين، عيد اوست. امام علي عليه السلام مي فرمايد: «هر روزي که در آن نافرماني خدا نشود، عيد است».

در تعطيلات نوروز صداي مرکز قم در نظر دارد برنامه اينجا بهار است را با هدف توجه به مفهوم صله رحم و ترويج آداب پسنديده در نوروز، تحليل نشانه هاي دگرگوني طبيعت ، تبليغ فرهنگ نيکوکاري وفرهنگ سازي براي ترويج سفرهاي ايمن و توسعه گردشگري بپردازد.

اين برنامه با بخشهاي متنوع متن ، موضوع ، نمايش، گزارش، اطلاع رساني از برنامه هاي حرم مقدس و مسجد مقدس جمکران، گفتگو، معرفي موسيقي، معرفي امامزادگان شاخص استان قم، آگاهي بخشي در خصوص رعايت موارد بهداشت وتغذيه، ارتباط با پليس راهوارمسابقه پيامکي و... در خدمت هم استاني هاي محترم وزائران گرانقدر مي باشد.

 

 

تهيه کنندگان:آقايان خاني، عظيمي، رضواني، هاشمي، ياوري

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.