جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

بازار تکریم ارباب رجوع در قم باید گرم‌تر باشد/ افزایش سرعت پروژه‌های عمرانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازار تکریم ارباب رجوع در قم باید گرم‌تر باشد/ افزایش سرعت پروژه‌های عمرانی


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به موضوع اهمیت تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع موضوع مهمی است که باید در شهر قم بازار گرم‌تری داشته باشد.

آیت‌الله خاتمی

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی در دیدار با شهردار قم گفت: قم یک شهر مهم بوده و به عنوان پیشانی تدین در کشور به حساب می‌آید و از این رو جلوه‌های بی‌دینی در قم قابل تحمل نیست.

وی بیان کرد: قم شهری است که 80 هزار طلبه در آن زندگی می‌کنند و به عنوان مرکز ثقل مرجعیت مطرح است و اگر قم را به عنوان پایتخت مرکز تشیع معرفی کنیم گزاف نیست، پس از این رو باید قم همواره محل نشر معارف اسلامی باشد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه باید شعائر دینی همواره در قم زنده باشد گفت: با وجود چنین جایگاهی برای شهر قم، به هیچ عنوان ارزنده نیست که در قم ذره‌ای بی‌دینی وجود داشته باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: تقاضا دارم در حد توان جلوی ذره‌ای بی‌حجابی را نیز در قم بگیرید چرا که مردم در قم تحمل ذره‌ای بی‌حجابی و بی‌دینی را ندارند.

وی با اشاره به وضع سیاسی شهر قم گفت: قم از نظر سیاسی وضع خاصی دارد و از این رو هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان در قم فعالانه رفتار می‌کنند و نباید گذاشت کمترین زمینه تنش در قم پدید آید و کسانی که در فتنه 88 تابلوی افراطی‌گری بودند میدان‌داری کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شهردار به عنوان عضو شورای اداری استان و دیگر اعضای شورا تلاش کنند که به فضای معنوی شهر لطمه وارد نشود.

آیت‌الله خاتمی افزود: شهرداری باید با خدماتی که ارائه می‌دهد مردم را جذب کرده و اگر مردم ببینند که شهرداری خدمات رسانی می‌کند قطعا همراهی خواهند کرد. مناسب است جنابعالی مدیریت کنید که به هیچ عنوان با مردم برخورد غضب آلوده نشود و شهرداری به عنوان نهادی که با محبت با مردم رفتار می‌کند، مطرح باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی در قم گفت: مدت زمان اجرای پروژه‌های عمرانی در قم طولانی است و این مشکل باید طرف شود.

وی بیان کرد: ما دکتر سقائیان‌نژاد را به مدیریت و تدبیر می‌شناسیم و انتظار است که شما به پروژه‌ها سرعت داده تا همواره شاهد عمران و آبادانی بیشتر قم باشیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به بدهی‌های شهرداری و همچنین افزوده شدن جریمه‌ها گفت: این موضوع بدی است و باید هر چه سریعتر اصلاح شود تا عمران و آبادانی در شهر کریمه اهل بیت(ع) به عنوان عش آل محمد(ص) گسترش یابد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به موضوع اهمیت تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع موضوع مهمی است که باید در شهر قم بازار گرم‌تری داشته باشد و مردم از شما این انتظار را دارند که بر زیباسازی شهری که صدها هزار زائر سالانه در آن تردد دارند اهتمام بیشتری داشته باشید.

وی گفت: زیباسازی شهر بسیار مهم است و مردم از شما انتظار فعالیتی که در اصفهان انجام دادید را دارند. رفع مشکلات گذشته درست است اما باید برنامه‌ریزی برای مشکلات فعلی نیز سرعت گیرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: شهردار باید به دور از خط و خطوط رفتار کند و همواره قانون را ببیند، عمل به قانون وحدت ایجاد می‌کند و موجب ساماندهی خواهد شد.

وی خطاب به دکتر سقائیان‌نژاد گفت: کار شهرداری بسیار سخت است و به خوبی آن را درک می‌کنم چرا که شهرداری با همه اقشار جامعه سر و کار دارد اما شما فردی هستید که با خود تجربه‌های ارزشمندی دارید و می‌توانید در قم بسیار نقش آفرین باشید./ فارس

آدرس کوتاه :