حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷

بازرسان ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در قم تجلیل شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


بازرسان ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان قم با حضور جمعی از مسئولان تقدیر شدند.

 جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان قم در سالن معصومیه فرمانداری قم برگزار شد.

عطاءالدین قاسمی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم در این مراسم با اشاره به سخنی از امیرمومنان(ع) اظهار کرد: خداوند حقوق بندگانش را بر حقوق خود مقدم داشته بنابراین هر فردی حقوق بندگان را رعایت کند، در زمینه انجام حقوق خدا گام برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس حقوق شهروندی انسان دارای کرامت انسانی است، خداوند نیز بر سر تمام انسان‌ها تاج کرامت انسانی گذاشته است.

معصومه ظهیری مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم نیز در این مراسم با بیان اینکه در استان قم مبحثی به عنوان کم‌توجهی به عفاف و حجاب وجود ندارد گفت: برخی اوقات نسل پیش رو متاثر از عواملی قرار می‌گیرند که در این بخش فعالیت‌های فرهنگی، پژوهش و مطالعه نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: باید به مهارت‌های زندگی و امر ازدواج در حوزه فعالیت‌های فرهنگی اهتمام داشته باشیم و سال آینده بر همین مبنا فعالیت فرهنگی صورت گیرد.

احد جمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار قم هم در این جلسه با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی گفت: اگر حقوق شهروندی در جامعه رعایت شود، سرمایه اجتماعی افزایش پیدا می‌کند، انتخابات یکی از نمادهای حقوق شهروندی در حوزه فردی و جمعی است.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت حقوق شهروندی از بروز مشکلات برای خود و دیگران جلوگیری می‌کنیم و در مواردی که این حقوق زیر پا گذاشته می‌شود، مشکلاتی به وجود می‌آید.

در پایان این مراسم بازرسان ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تجلیل شدند و برنامه‌های عفاف و حجاب این ستاد در سطح دستگاه‌های اجرایی استان به مدیرکل امور بانوان استانداری قم واگذار شد./فارس

آدرس کوتاه :