جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

بازگشایی مصلی قم در17ربیع الاول - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 

گفتگوی خبری

بازگشایی مصلی قم در17ربیع الاول


ولدان: تنها 50 روزدیگر زمان لازم است تا این مکان مقدس به آمادگی کامل برسد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم دربرنامه گفت وگوی خبری شبکه نوراستان درباره تاخیر 9 ساله دراماده شدن مصلی استان گفت : درسال 85 بود که قانونی در مجلس شورای اسلامی به منظور مقاوم سازی مکان‌های عمومی به تصویب رسید که سبب تعطیلی موقت مصلی قدس برای تعمیرات شد.

وی افزود: یکی از دلایلی که بنای مصلی قم هنوز به صورت کامل ساخته نشده این است که بودجه ای که برای ان درنظر گرفته شد مطابق با همان سال ها براورد شده بود وبا طولانی شدن روندساخت این پروژه بودجه تمام شد وبا مشکلات مالی روبه رو شدیم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم ادامه داد:بودجه ای که در ابتدای کاربرای مادر نظر گرفته شد نزدیک به 10میلیارد تومان بود اما از طرفی درادامه 8هزارمترمربع به صحن مصلی اضافه شد که این خود نیازمند بودجه ی دیگری بود و این مشکلات مالی به گونه ای ما را در تنگنا قرارداد که به مدت سه سال یعنی از سال 88 تا 91 پروزه به طورکامل متوقف شد.

ولدان با بیان اینکه یکی از موارد مهمی که در راه اندازی دوباره مصلی قم نقش داشته است کمک های خیرین ودولت است گفت : بعد از سال 91 با جدیت بیشتر وبا یک تیم مهندسی قوی دوباره شروع به کارکردیم وکمک های خیراندیشان ودولت نیز شتاب دهنده کارستاد راه اندازی مصلی قم بود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم به برگزاری دومین جلسه ستاد راه اندازی مصلی استان اشاره کرد وگفت : در این جلسه ائمه جمعه قم ونمایندگان استانداری و شهرداری ومسولین سپاه ودیگردستگاه های اجرایی استان حضور داشتند و با قولی که از ان ها گرفتیم قرارشد تا در17ربیع الاول مصلی قم دوباره بازگشایی شود.

وی افزود:همچنین ان ها پس از دیدن مصلی و روند بازسازی و بهسازی آن، قول داد تا وظایفی که در حوزه فعالیت هایشان است را در طی 50 روز انجام دهند تا در 17 ربیع الاول به مشکلی برنخوریم.

کاربری جدید مصلی

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم  گفت : این مکان برای کاربری‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود تا در طول هفته از آن استفاده شود که برگزاری جلسات و کرسی های آزاد اندیشی مراجع ، نمایشگاه‌های مختلف، مراسم قرآن خوانی و روضه ومراسم احیا شب های قدر،برگزاری آزمون‌های حوزوی و آموزشی به صورت انبوه از جمله آن است.

وی همچنین اضافه کرد:فرایند عمرانی مصلی ، امنیت ، برسی مشکلات ترافیکی وراحل یابی برای ان و احداث پارکینگ طبقاتی از دیگر مسائلی بود که در این جلسه مورد بحث وبرسی قرارگرفت.

تکذیب شایعات پیرامون غصبی بودن زمین مصلی قم

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم در ادامه صحبتش هایش درباره دیگر موانع ومشکلات ساخت مصلی قدس گفت:یکی ازمشکلاتی که با ان روبه رو شدیم توسعه محوطه مصلا بود که براساس ان اراضی اطراف مصلی در قالب 18باب منزل  تملک شد و بحث هایی که در پیرامون مالکیت زمین مصلی وغصبی بودن ان میشود صحت ندارد.

مشاورفنی طرح بازسازی مصلی قدس هم که مهمان تلفنی برنامه گفت وگوی خبری بود با بیان این‌که پیمانکاری ساختمان مصلای بزرگ قم تقریبا به پایان رسیده است، گفت: تا زمان بهره برداری از مصلی باید سیستم صوتی و گرمایشی ودیگر تجهیزات داخلی آن را به بهره برداری رساند.

آقایی ادامه داد: هم اکنون تکمیل پروژه مصلی در مرحله تجهیز واماده سازی محوطه به دلیل توسعه نیازمند 7الی 8 میلیارد دیگر می باشد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم در پاسخ به سوال مجری برنامه که ایا در این 50 روز باقی مانده این بودجه تامین میشودیا نه گفت:خیرین همان طور که در این 9 سال کمک های لازم وکافی را برای ساخت وتکمیل این مکان مقدس از ما دریغ نکرده اند در این چند ماهه پایانی نیزهمکاری کافی را خواهند داشت.

 در بخش دیگر برنامه معاون امور زیربنایی شهرداری استان قم درارتباط تلفنی دیگرضمن اعلام امادگی این سازمان برای تکمیل پروژه مصلی قدس گفت : از کارهایی که برعهده سازمان شهرداری است صدورمجوزبرای زمینی به مساحت 250مترمربع برای ساخت ساختمان تجاری  به منظوردرامدزایی مصلای قدس وجدول سازی محوطه مصلی و نوسازی مجموعه است.

قاری قران با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اقدامات سازمان زیباسازی وساماندهی ورودی مصلی است افزود:این کا با کمک جمعی از پیمانکاران از سمت میدان جانبازان به طرف محوطه اصلی مصلی انجام می شود وبرای دیگر مسیرها احتیاج به ازادسازی  برخی اماکن داریم که جزو طرح های دیگر پروژه است وزمان بیشتری را لازم دارد.

انتهای پیام/جعفریآدرس کوتاه :


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
امیدواریم که در 17 ربیع الاول شاهد این اتفاق باشیم میرعلایی ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ ۲۱:۲۱
با سلام بحث مصلی فوق العاده ذهن مردم رو درگیر... حسینی ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ ۱۴:۱۹

میرعلایی
امیدواریم که در 17 ربیع الاول شاهد این اتفاق باشیم
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ ۲۱:۲۱
حسینی
با سلام
بحث مصلی فوق العاده ذهن مردم رو درگیر کرده بود
امیدواریم که هر چه زودتر این مصلی راه بیوفتد
ممنون

پاسخ
روابط عمومی: با سلام و تشکر از همراهی شما
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ ۱۴:۱۹