جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

بازگشت ستاره کاراته قم به اردوی تیم ملی کاراته - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بازگشت ستاره کاراته قم به اردوی تیم ملی کاراته


ستاره کاراته استان قم بعد از کسب مدال‌های ارزشمند از بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی 2014 به تیم ملی بازگشت.

برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا؛

پرافتخارترین کاراته‌کای استان قم در دهه 90 امیر مهدی‌زاده است که توانسته از انواع و اقسام میادین داخلی و برون‌مرزی در سال‌های اخیر مدال کسب کرده و نام قم و کشور را در تمامی عرصه‌ها بلندآوازه کند.

چهره شاخص و پرافتخار کاراته استان قم در سال 2012 یکی از اعضای تیم ملی کاراته اعزامی به رقابت‌های قهرمانی جهان در شهر پاریس فرانسه بود که توانست با شکست دادن تمام رقبا به عنوان پدیده آن مسابقات عنوان قهرمانی را کسب کند.

مدال طلایی که مهد‌ی‌زاده در آن سال برای کاراته ایران به رنگ طلا از مسابقات جهانی فرانسه به دست آورد، کاراته را بعد از مسابقات جهانی 2006 آلمان و کاراته قم را بعد از 17 سال به مدال خوشرنگ طلا و عنوان قهرمانی جهان در این رشته ورزشی رساند.

مهدی‌زاده بعد از مسابقات جهانی فرانسه یکسال به دلیل مصدومیت از میادین دور بود و در واقع میادین مهم سال 2013 کاراته ایران، آسیا و جهان را از دست داد، اما در سال 2014 با کسب مدال طلا و مقام قهرمانی رقابت‌های دانشجویان جهان در مونته‌نگرو بار دیگر به عرصه قهرمانی بازگشت.

ستاره کاراته استان قم بعد از آن در مردادماه سال 93 به رقابت‌های لیگ جهانی کاراته در کشور ژاپن اعزام شد و آنجا نیز مدال طلا گرفت تا نشان دهد که بهترین شرایط را برای حضوری موفق در مهم‌ترین رویداد آسیایی سال 2014 یعنی بازی‌های‌آسیایی اینچئون کره جنوبی دارد.

مهدی‌زاده از تاتامی بازی‌های آسیایی 2014 نیز با شایستگی و با شکست دادن تمام رقبای خود مقام نخست، عنوان قهرمانی و نشان طلا را به ارمغان آورد تا باز هم ثابت کند که این توانایی را دارد که از رقابت‌های قهرمانی جهان نیز مدال بگیرد.

شاخص‌ترین کاراته‌کای استان قم در سال‌های اخیر در آبان‌ماه سال 93 در ترکیب تیم ملی کشورمان به رقابت‌های قهرمانی جهان در شهر برمن آلمان اعزام شد، اما در میان ناباوری یکی از بازی‌های خود را به حریفی از کشور هلند واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند ولی در نهایت مدال برنز این بازی‌ها را از آن خود کرد.

مهدی‌زاده در ترکیب تیم کاراته آذرخودرو نوین قم در مسابقات سوپرلیگ کاراته مردان باشگاه‌های کشور نیز حضور دارد و علاقمندان به این رشته امیدوار هستند که با درخشش این کاراته‌کا و سایر اعضای تیم آذرخودرو نوین قم، این تیم قهرمانی سوپر لیگ ایران را نیز از آن خود کند.

حالا دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته قرار است با حضور نفرات مورد نظر کادر فنی آغاز شود؛ در حالی که مهدی‌زاده نیز مانند سایر نفرات در این تمرینات حضور خواهد داشت و رقابت‌های کاراته 2015 قهرمانی آسیا شهریورماه در ژاپن برگزار می‌شود و امیدوار است تا آن زمان به آمادگی مطلوب برسد و بهترین نتیجه را در این دوره از مسابقات کسب کند.

آدرس کوتاه :