جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

باشگاه تختی قهرمان کشتی آزاد نونهالان قم شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

باشگاه تختی قهرمان کشتی آزاد نونهالان قم شد


در حالی که کادر فنی تیم‌های ملی نگاه ویژه‌ای به استعدادهای کشتی استان قم دارند، باشگاه تختی مقام قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد رده سنی نونهالان این استان را به خود اختصاص داد.

با پایان رقابت‌های کشتی آزاد قم

معرفی افراد و تیم‌های برتر رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی رده سنی نونهالان استان قم در حالی صورت گرفته که کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در تلاش برای کسب عناوین برتر در 10 وزن با یکدیگر پیکار کردند.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی رده سنی نونهالان استان قم در حالی با معرفی افراد و تیم‌های برتر به پایان رسید که تمام باشگاه‌های فعال کشتی قم، نخبه‌های خود را به این دوره از مسابقات آورده بودند تا برای کسب عناوین اول تا سوم بخش تیمی و همچنین مدال‌های طلا، نقره و برنز انفرادی تلاش کنند.

بر اساس برنامه‌ریزی کمیته مسابقات هیئت کشتی استان قم، این دوره از پیکارها به میزبانی خانه کشتی مجموعه ورزشی جواد الائمه (ع) منطقه نیروگاه قم برگزار شد و در پایان نفرات برتر اوزان 32، 35، 38، 42، 47،‌53، 59، 66، 73 و 85 کیلوگرم مشخص شدند.

بعد از مشخص شدن اسامی کامل افراد برتر این دوره از رقابت‌ها نوبت به معرفی تیم‌های برتر مسابقات کشتی آزاد قهرمانی رده سنی نونهالان استان قم رسید و بر اساس امتیازهای توزیع شده، در بخش تیمی این مسابقات تیم کشتی باشگاه جهان پهلوان تختی قم بر سکوی نخست ایستاد.

باشگاه تختی قم برای رسیدن به مقام قهرمانی بخش تیمی این دوره از پیکارها مجموعا 48 امتیاز کسب کرد، در حالی که باشگاه کشتی کانون اباذر قم با 45 امتیاز در مکان دوم ایستاد و تیم زنده‌یاد پودنکی با کسب 38 امتیاز رتبه سوم این رقابت‌ها را به دست آورد.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی رده سنی نونهالان قم در حالی برگزار شد که قم توسط مربیان با دانش و مجرب بر روی این استعدادها سرمایه‌گذاری می‌کند و این کشتی‌گیران به عنوان پشتوانه‌های قم در این رشته هر ساله به رقابت‌های مختلف کشوری اعزام می‌شوند.

از سوی دیگر برای اینکه تیم‌های کشتی قم در مسابقات قهرمانی کشور عملکرد خوب و مثبتی داشته باشد از ماه‌ها قبل بازیکنان نخبه کشتی قم در اردوهای آماده‌سازی گردهم آمده و تمرینات متنوعی برگزار می‌کنند تا با قدرت به مصاف حریفان خود بروند.

با توجه به عملکرد بسیار خوبی که کشتی‌گیران قم در سال قبل در رقابت‌های قهرمانی کشور و لیگ برتر کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور داشتند و کادر فنی تیم‌های ملی نیز نگاه ویژه‌ای به استعدادهای کشتی این استان دارند و قم هر ساله با پشتوانه‌سازی از رده‌های سنی پایه در کشتی کشور عملکرد درخشانی دارد.

مربیان کشتی قم نیز بر رقابت‌های رده سنی نونهالان کشتی آزاد قم نظارت ویژه‌ای داشتند تا نخبه‌ها را از بین شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها شناسایی کنند و بدین ترتیب اردوی آماده‌سازی برای این نفرات تشکیل شود و قم در اوزان و رده‌های سنی مختلف مسابقات کشوری حضور موفقی از خود به نمایش بگذارد.

// فارس

آدرس کوتاه :