جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

باشگاه صبای قم از کاپیتان تیم ملی فوتبال امید تجلیل کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

باشگاه صبای قم از کاپیتان تیم ملی فوتبال امید تجلیل کرد


باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم از کاپیتان تیم فوتبال امید کشورمان و مدافع ملی پوش این تیم در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ برزیل تجلیل کرد.

روز گذشته؛

تیم فوتبال صبای قم یکی از تیم‌های باشگاهی لیگ بر‌تر کشورمان است که در ترکیب تیم ملی فوتبال امید زیر 23 سال در چارچوب رقابت‌های انتخابی المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل یک بازیکن ملی پوش دارد.
این بازیکن روزبه چشمی مدافع ملی پوش تیم فوتبال صبای قم است که با توجه به بازی‌های خوب خود در جمع شاگردان مهدی تارتار، از سوی کادر فنی برای همراهی تیم ملی امید کشورمان در مسابقات انتخابی فوتبال المپیک در منطقه آسیا انتخاب شد.
تیم ملی فوتبال امید ایران که در مرحله مقدماتی روزبه چشمی مدافع صبای قم را به عنوان یک مدافع ثابت و کاپیتان خود در اختیار داشت و سرانجام به عنوان یکی از پنج تیم بر‌تر دوم گروه‌های 10 گانه به مرحله بعدی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و مقدماتی المپیک 2016 صعود کرد.
به پاس کسب این موفقیت همراه با تیم ملی فوتبال امید کشورمان و همچنین بازی‌های خوب و موثری که چشمی همراه با دیگر بازیکنان صبای قم در چهاردهمین دوره مسابقات لیگ بر‌تر فوتبال باشگاه‌های کشور به نمایش گذاشت، چشمی از سوی باشگاه صبا تجلیل شد.
تجلیل از مدافع ملی پوش صبای قم توسط عباس جهان‌بینی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم در جمع اعضای کادر فنی و بازیکنان صبا انجام شد و با اهدای دسته گل و سکه بهار آزادی از روزبه چشمی قدردانی و تجلیل به عمل آمد در حالی که چشمی در این رقابت‌ها بازوبند کاپیتانی تیم ملی امید را نیز بر بازو بست.
این در حالی است که بر اساس مقررات بازی‌های زیر 23 سال آسیا 10 تیم بر‌تر گروه‌های ده گانه مرحله مقدماتی به طور مستقیم به مرحله بعدی مسابقات صعود می‌کنند که تیم ملی امید عربستان هم با پیروزی امروز خود مقابل ایران به عنوان تیم نخست گروه سوم به مرحله بعدی صعود کرد.
همچنین بر اساس مقررات بازی‌های زیر 23 سال آسیا پنج تیم بر‌تر گروه‌های ده گانه مرحله مقدماتی نیز به همراه 10 تیم اول گروه‌ها به مرحله نهایی صعود کردند و مرحله بعدی مسابقات با حضور 10 تیم بر‌تر گروه‌ها، پنج تیم بر‌تر دوم گروه‌ها و همچنین قطر به عنوان میزبان مسابقات در مجموع با حضور 16 تیم برگزار خواهد شد.
البته طبق قوانین رده بندی مسابقات، در گروه‌های پنج تیمی برای ایجاد شرایط برابر با سایر گروه‌ها که چهار تیمی بودند، امتیازات و گل‌های کسب شده مقابل ضعیف‌ترین تیم گروه محاسبه نشد و بر این اساس بدون در نظر گرفتن امتیاز و گل‌های به ثمر رسانده شده توسط تیم ملی امید ایران مقابل نپال، صعود تیم ملی امید کشورمان در مجموع با 6 امتیاز و تفاضل گل مثبت 8 به عنوان یکی از پنج تیم بر‌تر دوم گروه‌های 10‌گانه به مرحله بعدی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و مقدماتی المپیک 2016 قطعی شد.

آدرس کوتاه :