جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

بالاترین آمار رشته تحصیلی در رشته تجربی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بالاترین آمار رشته تحصیلی در رشته تجربی است


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم گفت: بیشترین آمار دانش آموزان مقطع متوسطه استان قم را در رشته علوم تجربی داریم، رشته های علوم انسانی متعادل است اما برای رشد رشته های علوم ریاضی باید تلاش کرد.

در مقطع متوسطه؛

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم گفت: بیشترین آمار دانش آموزان مقطع متوسطه استان قم را در رشته علوم تجربی داریم، رشته های علوم انسانی متعادل است اما برای رشد رشته های علوم ریاضی باید تلاش کرد.

علیرضا یاری روز دوشنبه در جلسه 'هم اندیشی معاونان آموزش متوسطه و کارشناسان دوره دوم متوسطه نظری استان قم' بر توسعه متوازن رشته ها و خروجی آنان براساس نیازهای جامعه تاکید و اظهار کرد: در دانشگاه های استان رشته های بومی و بر اساس نیاز بازار کار تعریف شود و همچنین در قم نیازمند رشته های شبانه در دانشگاه های دولتی هستیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم در بخش دیگر سخنان خود، با بیان اینکه زمانی استان قم رتبه دوم را در کنکور سراسری دانشگاه ها داشت، خاطر نشان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر رتبه این استان در کنکور خوب نیست.

وی با اشاره به اینکه قم نزدیک به یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد، جمعیت دانش آموزی این استان را حدود 220 هزار نفر اعلام کرد که بیشتر آنها در شهر قم مشغول تحصیل هستند و کمتر از 10 هزار نفر در مناطق جعفرآباد، کهک و خلجستان تحصیل می کنند.

یاری؛ تنوع فرهنگی و قومیتی و مهاجرپذیری قم را از تفاوتهای این شهر با بسیاری از شهرهای کشور دانست و خاطر نشان کرد: در استان قم از 78 کشور جهان تبعه داریم و این مساله از ویژگیهای کم نظیر قم می باشد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم با بیان اینکه همه ما برای تربیت فرزندان خود در مدارس تلاش می کنیم، اظهار کرد: راهبردهای معاونت متوسطه مشخص شده و شیوه نامه آن برای اجرا به نواحی و مناطق استان ابلاغ شده است.

وی؛ کیفیت بخشی آموزشی، ارتقای کیفیت، نظارت و ارزیابی مدارس، برگزاری همایش تقدیر از معلمان و دانش آموزان برتر، برگزاری همایش مدیران برنامه محور، تقویت بنیه علمی دانش آموزان و جلوگیری از افت تحصیلی آنها را از اهداف این اداره کل برشمرد و گفت: 193 واحد آموزشی و 26 هنرستان استان قم دارای پایه اول متوسطه هستند.

وی؛ برگزاری آزمون پیشرفت تحصیل و کلاسهای کنکور در بیشتر مدارس، برگزاری کلاسهای ضمن خدمت مدیران، ساماندهی ساختمانها و ساماندهی نیروی انسانی را از برنامه های این معاونت اعلام کرد و گفت: حضور مشاور هنگام ثبت نام دانش آموزان امری ضروری است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم با بیان اینکه مدرسه های استان به سه دسته 'مطلوب'، 'پویا' و 'تلاشگر' تقسیم بندی شده اند، میانگین نمره ورودی دانش آموزان پایه اول و تجهیزات فیزیکی مدارس را از جمله شاخصهای این ارزیابی دانست.

در این جلسه، 'قربانعلی افشانی' مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش نیز در رابطه با برنامه های این وزارتخانه توضیحاتی ارائه داد و همچنین معاونان آموزش متوسطه و کارشناسان دوره دوم متوسطه نظری استان قم نقاط نظرات خود را بیان کردند.

آدرس کوتاه :