جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بالا بودن میزان پرونده‌های قضایی شایسته جامعه اسلامی نیست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بالا بودن میزان پرونده‌های قضایی شایسته جامعه اسلامی نیست


استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شاهد کمرنگ شدن گذشت در جامعه اسلامی هستیم گفت: حجم بالای تعداد پرونده در دستگاه قضایی شایسته جامعه اسلامی نیست.

رفی

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در جمع زائران و نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ادامه تفسیر آیات سوره نور گفت: اگر گذشت در جامعه ما باشد شاهد چنین اختلافات خانوادگی نخواهیم بود؛ متاسفانه بسیاری از اختلافات سر مسائل بسیار پیش پا افتاده است و این مسئله به دلیل کم شدن گذشت در اجتماع است.

وی در ادامه گفت: نباید در کشور شاهد بالا بودن میزان پرونده‌ها در دادگاه‌ها باشیم؛ همه اینها به دلیل عدم گذشت در جامعه است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین علی(ع) بیان کرد: ایشان فرمودند که از خطا کار بگذرید مگر در جایی که خطا کار به دین لطمه زده باشد و یا کسی که نسبت به اسلام توهین و تمسخری روا داشته و ارزش‌های دینی را زیرپا گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه در کار خیر به هر دلیلی اگر شکست پیش آمد نباید از انجام کار خیر سر باز زد گفت: اگر خطاکاری از کار خود ابراز پشیمانی کرد تا آخر عمر به او مارک نچسبانید.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه بیان کرد: البته در روایات آمده است که نباید از خطای کسی که به دین لطمه زد و بدعت جدیدی ایجاد کرد و ابراز پشیمانی نکرد، گذشت.

وی با اشاره به سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت:‌ ایشان عفو و گذشت بسیاری بی‌نظیر داشت. امام حسن(ع) حتی نسبت به دشمنان گذشت داشت و نسبت به همسرش که قاتل او بود هیچ واکنشی نداشت و بعد از پدرش مظلوم‌ترین فرد هستی است.

رفیعی با بیان اینکه امام حسن(ع) هم مظلوم زندگی کرد و هم مظلوم به شهادت رسید بیان کرد: ایشان هنوز هم در مظلومیت به سر می‌برند و آل‌سعود مانع از حضور شیعیان کنار قبر ایشان و دیگر ائمه می‌شوند.

آدرس کوتاه :