رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بانوان تنیسور قم از راهیابی به لیگ برتر بازماندند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانوان تنیسور قم از راهیابی به لیگ برتر بازماندند


بانوان تنیسور قم در پایان رقابت‌های لیگ دسته اول تنیس بانوان باشگاه‌های کشور از راهیابی به لیگ برتر تنیس ایران بازماندند.

لیگ تنیس بانوان کشور


 رقابت‌های لیگ دسته اول تنیس بانوان باشگاه‌های کشور در سال 1393 هر چقدر برای تیم بانوان تنیسور قم با موفقیت همراه بود و نماینده قم را لیگ برتری کرد، اما در سال جاری موفقیتی برای این تیم به همراه نداشت.

تیم بانوان بازرگانی امین نماینده قم در رقابت‌های لیگ دسته اول تنیس بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور در پایان جدال با حریفان خود موفق به کسب جواز صعود به لیگ برتر تنیس کشور نشد تا موفقیت‌های دوره قبل این مسابقات تکرار نشود.

این در حالی است که تیم تنیس بانوان قم با نام بازرگانی ناصر امین در راه صعود به رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر تنیس با حریفان خود با ترکیبی از بازیکنان بومی مسابقه داد، اما نتوانست رتبه‌ای بهتر از نهمی را کسب کرده و جواز راهیابی به لیگ برتر را به دست آورد.

بعد از مشخص شدن حریفان تیم تنیس بانوان بازرگانی ناصر امین استان قم در مسابقات قهرمانی دسته اول تنیس بانوان کشور، این پیکارها براساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تنیس کشورمان با رقابت 10 تیم مدعی صعود به لیگ برتر به انجام رسید.

در شرایطی که سرانجام نمایندگان ساری و بابل لیگ برتری شدند، شهر میزبان این دوره از مسابقات تنیس قهرمانی دسته اول بانوان کشور ساری بود و هیئت تنیس استان‌ مازندران در حالی از این پیکارها میزبانی کرد که تیم‌های مدعی صعود به لیگ برتر تنیس بانوان کشور بازی‌های خود را به شکل مجتمع و در مرحله مقدماتی به صورت دوره‌ای برگزار کردند.

در حالی که تیمی آماده به نمایندگی از هیئت تنیس استان قم راهی این رقابت‌ها شده بود، طبق برنامه سازمان لیگ فدراسیون تنیس و براساس اعلام کمیته مسابقات سازمان لیگ تنیس کشور این رقابت‌ها در مرحله نخست به مدت پنج روز برگزار شد و تیم تنیس بانوان بازرگانی ناصر امین قم نیز با امید به صعود به لیگ برتر تنیس کشور با حریفان خود به رقابت پرداخت.

بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تنیس، رقابت‌های لیگ دسته اول تنیس بانوان باشگاه‌های کشور با عنوان جام میلاد نور با حضور 10 تیم و به میزبانی ساری برگزار شد و در پایان تیم مانی ساری موفق شد با پیروزی مقابل حریف خود عنوان قهرمانی بازی‌ها را از آن خود کند.

در روز پایانی این مسابقات دو بازی برگزار شد و هر دو بازی نیز به دلیل عدم حضور تیم‌های  زرین تهران و کلینیک امام حسین (ع) زاهدان با نتیجه 3 بر 0 به سود تیم‌های  آبشار اصفهان و بازرگانی ناصر امین قم اعلام شد و در سایر بازی‌ها نیز تیم‌های مانی ساری و امیر آمل مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

در این رقابت‌ها تیم‌های مانی ساری، پارس‌ارقام بابل، امید امیر بابل، سیمرغ گیلان، تهران قدس، هیئت تنیس خوزستان، آبشار اصفهان، زرین تهران، ناصرامین قم و کلینیک امام حسین زاهدان در جایگاه اول تا دهم رده‌بندی نهایی ایستادند.

در پایان این دوره از پیکارها دو تیم مانی ساری و پارس‌ارقام بابل به مسابقات لیگ برتر تنیس بانوان باشگاه‌های کشور صعود کردند و تیم‌های تنیس بانوان بازرگانی ناصر امین قم و کلینیک امام حسین زاهدان به لیگ دسته دوم سقوط کردند.

آدرس کوتاه :