جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

بانوان دو و میدانی کار قم با مشکل فضای تمرینی مواجه هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانوان دو و میدانی کار قم با مشکل فضای تمرینی مواجه هستند


نایب رئیس هیئت دو و میدانی قم با بیان اینکه دانش آموزان دختر قمی از پایه ششم ابتدایی برای حضور در رشته دو و میدانی استعدادیابی می‌شوند گفت: بانوان دو و میدانی کار قم با مشکل فضای تمرینی مواجه هستند.

در گفتگویی مطرح شد؛

راحله واقفی اظهار داشت: آخرین موفقیت دو و میدانی بانوان قم در سطح کشور مدالی بود که زهره شهبازی، دونده نوجوان قمی در مسابقات قهرمانی کشور در بخش سرعت به دست آورد و تیم‌های بانوان قم نیز 7 و 8 اردیبهشت در مسابقات آغاز فصل لیگ روی پیست می‌روند.

وی افزود: سهیلا مولایی دو و میدانی کار قمی که سال گذشته با کسب 3 مدال بزرگ‌ترین موفقیت تاریخ دو و میدانی قم را به دست آورد در مسابقات آغاز فصل به میدان می‌رود و مریم محیایی و زهره شهبازی دیگر نمایندگان ما در این مسابقات هستند.

نایب رئیس هیئت دو و میدانی قم گفت: استعدادیابی دو و میدانی یکی از برنامه‌های جدی هیئت استان قم است که علاوه بر بخش پسران در بخش دختران نیز انجام می‌شود و دانش آموزان دختر قمی از پایه ششم ابتدایی برای حضور در رشته دو و میدانی استعدادیابی می‌شوند.

واقفی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی حال حاضر دو و میدانی قم، مشکل فضای تمرینی این دو و میدانی‌کاران است که مجبور هستند برای انجام تمرینات در پیست ورزشگاه یادگار امام (ره) فاصله بسیار زیادی را طی کنند زیرا پیست ورزشگاه یادگار امام (ره) در خارج شهر قم قرار دارد و برای تمرین یک دو و میدانی کار جوان مکان مناسبی نیست.

وی عنوان کرد: هیئت دو و میدانی برای نقل و انتقال دو و میدانی کاران بانوی قمی به محل تمرینات هزینه زیادی متحمل می‌شود به عبارت دیگر هزینه زیادی که می‌تواند برای توسعه رشته دو و میدانی و برگزاری مسابقات و استعدادیابی هزینه شود به صورت ماهانه صرف هزینه رفت و برگشت به ورزشگاه یادگار امام (ره) می‌شود.

آدرس کوتاه :