رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

بانوی فوتبالیست قم به اردوی جدید تیم ملی دعوت شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانوی فوتبالیست قم به اردوی جدید تیم ملی دعوت شد


بانوی فوتبالیست قم به عنوان سنگربان اصلی تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا از امروز در اردوی جدید تیم ملی حضور می‌یابد.

در رده سنی جوانان

 در حال حاضر تنها ملی‌پوش فوتبال استان قم در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان ایران خانم مروارید نصر است که مدارج ترقی در این رشته ورزشی را از سنین پایه سپری کرده و اکنون یکی از دروازه‌بان‌های آینده‌دار فوتبال ایران به شمار می‌رود.

تخصص این بانوی فوتبالیست استان قم، مراقبت و محافظت از سنگر تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان در مسابقات آسیایی است و بر همین اساس مروارید نصر از امروز در اردوی جدید تیم ملی فوتبال دختران جوان ایران حضور می‌یابد تا روند آماده سازی خود را در کنار دیگر ملی‌پوشان ادامه بدهد.

اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال رده سنی جوانان دختر کشورمان در حالی پیگیری می‌شود که مروارید نصر به واسطه حضور در رقابت‌های مراحل مقدماتی و نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان زیر 16 سال آسیا و همچنین همراهی تیم ملی کشورمان در بازی‌های مرحله مقدماتی جوانان زیر 19 سال آسیا تجربیات ارزشمندی دارد.

نصر دو سال قبل همراه با تیم ملی فوتبال دختران نوجوان ایران در مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا که به میزبان کشور چین به انجام رسید درون دروازه تیم ملی ایران عملکرد بسیار خوبی داشت و همراه با تیم ملی توانست عنوان ششم قاره کهن را کسب کند.

نصر به روند موفقیت‌ها و درخشش خود در پست دروازه‌بانی تیم‌های ملی فوتبال بانوان ادامه داد تا اینکه به واسطه شایستگی‌های خود برای همراهی تیم ملی فوتبال دختران جوان زیر 19 سال ایران در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا انتخاب شد.

در این مسابقات که پائیز سال گذشته به میزبانی کشور سریلانکا به انجام رسید تیم ملی کشورمان در دو بازی برابر تیم‌های سریلانکا و فلسطین به برتری پرگل دست یافت و به عنوان تیم برتر جواز حضور در مرحله نهایی رقابت‌‌ها قهرمانی آسیا را به دست آورد.

اکنون تیم ملی ایران یکی از تیم‌های مدعی کسب عنوان قهرمانی در مرحله نهایی رقابت‌های فوتبال دختران زیر 19 سال آسیا به شمار می‌رود و به همین منظور با برنامه‌ریزی کادر فنی تیم ملی، اردوی تدارکاتی تیم ملی جوانان از امروز در کمپ تیم‌های ملی آغاز می‌شود.

برای حضور در این اردو بازیکنانی از استان‌های کرمان، تهران، قم، خوزستان، آذربایجان غربی، زنجان، خراسان رضوی، کردستان، مازندران، گلستان، کرمانشاه، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد دعوت شده‌اند و تا روز نوزدهم مردادماه زیر نظر کادر فنی تمرین خواهند کرد.

بر این اساس عارفه سیدکاظمی از کرمان، کیمیا نوری از تهران، مروارید نصر از قم، سارا ظهرابی‌نیا، راحله چعبی، الهام عناف‌چه و فرشته خسروی از خوزستان، زهرا احمدزاده از فارس، آیسان رضایی از آذربایجان غربی و  افسانه چتر نور، فائزه اصفهانیان و فاطمه رحمتی از زنجان به اردو دعوت شده‌اند.

این در حالی است که ساجده نریمانی از خراسان رضوی، سمیه احمدی از کردستان،‌ فاطمه رعیت، زهرا خدابخشی، فاطمه گرائیلی، گلاره جلیلیان و ملیکا متولی از مازندران، فاطمه حسینی‌شریف از گلستان، شبنم بهشت از کهگیلویه و بویر احمد، هلاله عبداللهی از کرمانشاه و فاطمه امینه‌برازجانی از بوشهر دیگر نفرات ملی‌پوش هستند.

آدرس کوتاه :