رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

بانک‌های قم پیشتاز ارائه وام ازدواج باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاندار قم با اشاره به برخی از مشکلات اقتصادی درون بانک‌ها گفت: بانک‌های قم باید پیشتاز ارائه وام ازدواج باشند.

استاندار قم:

حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها با اشاره به اینکه اگر مسئولان دست به دست یکدیگر بدهند مشکلات کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: نباید در جامعه‌ افرادی ثروتمند و برخی گرفتار فقر مالی باشند.

وی افزود: بانک‌های استان علاقه‌مند به ارائه تسهیلات به مردم هستند اما به نوعی دچار ترس از ضرر کردن هستند، اگر بانک‌ها 85 درصد از منابعی که در اختیار دارند را به مردم به عنوان وام قرض الحسنه بدهند بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

استاندار قم با اشاره به اینکه پول مردم به امانت نزد بانک‌ها است، گفت: بانک‌ها باید از ظرفیت‌ها و توانایی خود استفاده کنند تا دچار تحریم‌ها نشوند.

صالحی‌منش تصریح کرد: امروز در شرایط سخت تحریم قرار داریم مدیران بانک‌ها جهادگرانی هستند که باید به مردم خدمت کنند تا مردم دچار مشکلات اقتصادی نشوند.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها باید وام ازدواج را سریع‌تر از دیگر وام‌ها پرداخت کنند، گفت: در زمینه پرداخت وام ازدواج بانک‌ها دچار مشکلاتی شده‌اند اما نباید این امر سبب عدم پرداخت وام ازدواج و دیگر وام‌های قرض‌الحسنه به مردم شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: برخی بانک‌ها از بدهی‌های شهرداری گله‌مند هستند البته بنده نمی‌خواهم تکلیف کنم اما باید با کمک یکدیگر زمینه را برای توسعه استان فراهم کنیم.

// فارس

آدرس کوتاه :