رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

بانک‌ها از تولید ملی حمایت کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانک‌ها از تولید ملی حمایت کنند


یکی از مراجع تقلید گفت: اولویت در به‌کارگیری و به جریان انداختن پول‌هایی که در بانک‌ها سرمایه‌گذاری شده است، باید حمایت از تولید ملی باشد.

آیت‌الله علوی گرگانی:

 
آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل و جمعی از مدیران بانک مهر اقتصاد، با اشاره به اهداف بعثت انبیاء الهی بیان کرد: خداوند انبیا را برای هدایت بشر روی زمین قرار داده است.

وی با بیان اینکه خداوند عقل و شعور را به انسان‌ها هدیه داده است، تصریح کرد: این عقل و شعور برای این است که انسان راه و چاه خود را بشناسد و از حدود خود تجاوز نکند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه استفاده صحیح از عقل و شعور آدمی را به بهشت هدایت می‌کند، تصریح کرد: خداوند برای اینکه می‌داند نفس آدمی نفس سرکش است پیامبران را برای هدایت ما روی زمین مبعوث کرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: نفس انسان درنده خوی بوده و به دنبال تجاوز از حدودی که برای او تعیین شده است می‌رود، به همین دلیل از قوانین راهنمایی و رانندگی سرپیچی کرده و از چراغ قرمز عبور می‌کند.

وی با اشاره به رسالت رسانه‌ها در زمان کنونی بیان کرد: رسانه‌های داخلی همواره با انتشار نصایح علما و بزرگان به دنبال هدایت مردم به سوی راه درست هستند ولی با این وجود نفس سرکش موجب می‌شود برخی مسائل را شاهد باشیم.

این استاد حوزه با اشاره به تحصیلات آکادمیک بیان کرد: هر کس دانشگاه می‌رود برای دریافت گواهینامه پایان تحصیلات باید پایان‌نامه داشته باشد و پایان‌نامه ما در برابر خداوند اعمالی است که انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به نگرانی‌هایی که در روز حساب وجود دارد، تصریح کرد: انبیاء الهی و امامان معصوم نیز برای روز حساب گریه می‌کردند که چگونه مقابل پروردگار باید حاضر شویم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی بیان کرد: نظام بانکداری ما باید اسلامی باشد و برای تمام دنیا به یک الگو تبدیل شود. زیرا که نظام حاکم بر ایران، یک نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اهداف تاسیس بانک‌ها گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف تاسیس بانک‌ها نگهداری پول مردم بود ولی با توجه به اینکه نگهداری پول هیچ نفعی نداشت تصمیم گرفته شد که این پول را در امور گوناگون به جریان بیاندازند.

این مدرس برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: اولویت در به کارگیری و به جریان انداختن پول‌هایی که در بانک‌ها سرمایه‌گذاری شده است باید حمایت از تولید ملی باشد.

// فارس

آدرس کوتاه :