جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

بانک‌ها برای ایجاد رونق اقتصادی و تولید تلاش کنند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانک‌ها برای ایجاد رونق اقتصادی و تولید تلاش کنند‌


مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه بانک، بنگاه اقتصادی نیست، گفت: رونق اقتصاد و تولید از زمینه‌هایی ‌است که بانک‌ها باید در آن قدم بردارند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری؛

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار با مدیرعامل و مسئولان بانک مهر اقتصاد، ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و ولادت امام باقر (ع)، اظهار داشت: پیشوای پنجم شیعیان در روایتی فرمود: «الکَمالُ کُلُّ الکَمالِ اَلتَفَقَّهُ فی الدّین وَ الصَّبرُ عَلی النائِبَة وَ التَقدیرِ المَعیشَة یعنی کمال و بلکه همهٔ کمال انسانی در سه چیز است: دانا بودن در دین و احکام آن، شکیبا بودن در ناراحتی‌ها و مصائب و برنامه ریزی درست در اقتصاد زندگی».

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به عظمت ماه رجب، افزود: این ماه دارای برکات فراوانی است که باید از آن استفاده کرد.

وی خاطر‌‌نشان کرد: خوشا به حال کسانی که در این ماه توفیق بندگی و عبادت پیدا کرده و سه ماه رجب، شعبان و رمضان را روزه دار هستند.

امام جمعه قم با اشاره به شعار سال 1394، خطاب به مسئولان و مدیران بانک مهر اقتصاد بیان کرد: باید در مجموعه خود، همدلی و همزبانی را با مشتریان و مراجعه کنندگان خود داشته باشید تا شعار سال در تمام زوایا محقق شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر اجرای بانک‌داری اسلامی، اظهار داشت: مجموعه بانک مهر اقتصاد باید الگوی موفقی از بانکداری اسلامی و دینی را به نمایش بگذارد و انشاءالله تلاش کنید در یک پروسه نه چندان طولانی، به جایی برسید که تمام شاخص‌های اسلامی در بانک شما عملیاتی شده باشد.

وی با اشاره به اینکه بانک، بنگاه اقتصادی نیست، گفت: رونق اقتصاد و تولید از زمینه‌های دیگری است که بانک‌ها باید در آن قدم بردارند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه بانک‌ها باید به کارخانجات و تولیدی‌های ورشکسته با گرفتن ضمانت‌های لازم‌ کمک کنند، خاطرنشان کرد: شما با این کار کارگران بیکار را به کار گرفته و چرخه تولید را فعال می‌کنید که حرکتی بسیار شایسته است.

آدرس کوتاه :