جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بانک اطلاعات فعالان رسانه در قم تشکیل شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بانک اطلاعات فعالان رسانه در قم تشکیل شد


معاون مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: با شناسایی خبرنگاران فعال در قم، بانک اطلاعات فعالان رسانه در قم تشکیل شد.

توکلیان خبر داد؛

مهدی توکلیان با اشاره به مشکلات خبرنگاران در استان قم اظهار کرد: سیاست ما سیاست وزارتخانه است و اگر به ما ابلاغی صورت بگیرد آن را اجرایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برخی کارها باید در قالب مشارکت صورت بگیرد، تصریح کرد: مشارکت در جامعه خبری قم وجود ندارد به همین دلیل زمانی که می‌خواهیم مراسم روز خبرنگار را در قم برگزار کنیم حاشیه‌های فراوانی در این زمینه ایجاد می‌شود.

معاون مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به حاشیه‌هایی که بر اثر مشارکت نداشتن خبرنگاران در انجام اموری که مربوط به خودشان است ایجاد می شود گفت: همه در این وادی می‌خواهند بگویند «من» این کار را کردم و نمی‌توانند «ما» را بپذیرند.

وی افزود: کسانی که به عنوان خبرنگار در رسانه‌ای کار خبری می‌کنند باید پشتیبان داشته باشند که این اتفاق هم چندان رقم نمی‌خورد و عملیاتی نمی‌شود به همین دلیل صدمات ناشی از آن به خبرنگار وارد می‌شود.

توکلیان ادامه داد: در حوزه بیمه خبرنگاران هر رسانه‌ای بر اساس میانگینی که وزارتخانه اعلام کرده یعنی هر خبرگزاری باید سه نفر را بیمه کند که رسانه‌های قم از این سهمیه استفاده نکردند در حالی که اگر خبرنگاری ارج و قرب دارد و کار حرفه‌ای انجام می‌دهد رسانه نیز باید او را حمایت کند.

وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ساختارها و راهکارهای حمایتی را برای خبرنگاران طراحی و ابلاغ می‌کند و بیشتر از این نمی‌تواند کاری انجام دهد.

توکلیان ادامه داد: باید رسانه، دفتر نشریه، روزنامه و خبرگزاری‌ها با هم تعامل و تفاهم داشته باشند تا مشکلات خود را حل کنند؛ ما در جنبه دولتی نمی‌توانیم باید و نباید داشته باشیم.

وی با اشاره به تجمیع اسامی و شناسه خبرنگاران فعال در استان قم توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: لیست خبرنگارانی که برای پوشش مراسم سفر رئیس جمهور به دفتر ریاست جمهوری ارسال شد، مورد تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و این اداره نسبت به تجمیع اسامی اقدام و سپس به نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد.

معاون مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اضافه کرد:‌ انسجام بخشی اسامی خبرنگاران فعال در قم، همراه با مدارک مستند از اقدامات مهمی است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داده و اکنون لیست کاملی از خبرنگاران فعال در استان قم موجود است.

وی تصریح کرد: در حوزه کار رسانه باید این تعصب روی صنف خودمان داشته باشیم که اعضای خود را حمایت کنیم و امیدواریم روزی برسد که قدردان بزرگترین ثروتی که در کشورمان که همان نیروی انسانی است و کسی به آن بها نمی‌دهد باشیم.

توکلیان خاطرنشان کرد: وقتی خبرنگار متعهد و مسلط به حوزه خبر داریم باید بدانیم اگر به این نیروی انسانی اهمیت بدهیم باید بحث حمایت معیشت و اینگونه دغدغه‌ها را کمتر کنیم تا او بتواند بیش از پیش فعالیت کند.

معاون مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: رسانه‌ای‌ها باید توجه بیشتری به قم داشته باشند زیرا قم پایتخت فرهنگی هنری دین است و در همین راستا مسئولان نیز باید به حوزه رسانه و خبرگزاری‌ها بیش از پیش توجه داشته باشند.

آدرس کوتاه :