سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

باید با برنامه‌ریزی دقیق تصدی‌گری دولت کم شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

باید با برنامه‌ریزی دقیق تصدی‌گری دولت کم شود


وزیر دادگستری یکی از مشکلات کشور را عدم رعایت قانون در بخش‌های گوناگون ذکر کرد و افزود: باید این فرهنگ غلط اصلاح شود؛ همچنین باید با برنامه‌ریزی دقیق تصدی‌گری دولت کم شود.

حجت الاسلام پورمحمدی؛

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حاضر شد.

در این جلسه که به ریاست آیت‌الله یزدی و با حضور اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزاری شد؛ وزیر دادگستری اصلاح سلامت اداری را یکی از نکات حساس و جدی عنوان کرد و گفت: ما در این زمینه بسیار جدی هستیم و باید فساد اداری ریشه‌کن شود.

وی یکی دیگر از مشکلات را عدم رعایت قانون در بخش‌های گوناگون ذکر کرد و افزود: باید این فرهنگ غلط اصلاح شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق تصدی‌گری دولت کم شود.

موضوع دیگری که وزیر دادگستری به آن اشاره کرد دولت الکترونیک بود؛ وی در این خصوص گفت: با توجه به رشد جمعیت و بخش‌های مختلف اقتصادی، دیگر نمی‌توان به روش‌های گذشته و سنتی عمل کرد.

وزیر دادگستری در ادامه به مسائل دیگری از جمله مالیات، گمرک، سیستم بانکی و قاچاق کالا اشاره و توضیحاتی را ارائه کرد.

وی در جمع‌بندی خود اظهار کرد: دولت برای مبارزه با این مشکلات باید از درون خود شروع کند، در بعضی از این موارد طرح‌ها مانند ایجاد کمیته سلامت اداری زیر نظر معاون اول و تعدادی از وزرا و در بخش تعزیرات فعال کردن کشت سیار در دولت در حال انجام است.

در ادامه این جلسه اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نکاتی از جمله بودجه دولت و بخش نظارتی آن، نقدینگی، ساماندهی بازار سرمایه، ساماندهی سیستم بانکی کشور، استفاده از نقش افکار عمومی در مبارزه با فساد، مدیریت سیستم بانکی و نظارت جدی دستگاه نظارتی، عدم وعده‌های کذب، پیشگیری و کنترل سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌ها و بانک‌‌ها غیر مجاز توسط مردم و آگاهی بخشی به احاد مردم در این زمینه، کنترل واردات و ترغیب به استفاده از اجناس داخلی، نظارت بر مسائل مالی نهادهای شکل گرفته در بعد از انقلاب، احساس امید بیشتر مردم به دادگستری و دستگاه قضایی، نظارت جدی‌تر بر دادگستری‌ها برای حل مشکلات مردم، تاکید بر حقوق مردم و عنایت به اطلاعات بزرگان و مردم تاکید کردند.

در پایان وزیر دادگستری نکاتی را پیرامون مسائل مطرح شده توسط اعضای جامعه مدرسین ارائه کرد.

آدرس کوتاه :