رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

باید در عمل نشان دهیم که یار امام زمان(عج) هستیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

باید در عمل نشان دهیم که یار امام زمان(عج) هستیم


آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی گفت: بسیاری از افراد به راحتی ادعا دارند که ما یار امام زمان(عج) هستیم، ولی باید در مقام عمل نشان دهیم، چقدر توانسته ایم به آرمان ها و اهداف حضرت نزدیک شویم.

استاد حوزه علمیه قم؛

وی روز یکشنبه در دیدار جمعی از کارکنان و مسوولان مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران به تبیین اهمیت توجه و کسب رضایت امام زمان(عج) پرداخت و افزود: باید با تمام توان تلاش کنیم تا رضایت امام زمان(عج) را بدست آوریم و عمده کار این است که حضرت ما را بپذیرد و همچنانی که در قرآن کریم آمده است، از مهمترین چیزهایی که باعث می شود ما از دامن امام زمان(عج) جدا شویم توجه بیش از حد به اموال و اولاد است.

آیت الله علوی گرگانی اضافه کرد: غالبا تمام توجه ما به این است که اموال خود را افزایش دهیم و فلان کالا را بخریم و فلان سود را ببریم، اما آیا تا حالا به این امر مهم اندیشیده ایم که امام زمان(عج) چه انتظاری از ما دارد و ما در قبال حضرت چه وظیفه ای داریم؟ بنابراین باید بیش از پیش تلاش کنیم تا در مقام عمل و در تمام مراحل زندگیمان رضایت حضرت را کسب کنیم.

وی با اشاره به مقام معنوی ائمه معصومین(ع)، خاطر نشان کرد: اعتقاد ما این است که ائمه معصومین(ع) حیات معنوی دارند و وقتی به زیارت آن ها می رویم، ما را می بینند و صدای ما را می شنوند و مارا اجابت می کنند که در زیارت نامه های آنان نیز این معنا وارد شده است.

وی درپایان خطاب به مسوولان مجتمع یاوران مهدی(عج)، تاکید کرد: حال که شما افتخار خادمی درگاه امام زمان(ع) را پیدا کرده اید باید مواظب باشید کردار و رفتارتان مایه آزردگی خاطر امام زمان(عج) نشود و قلب حضرت را مکدر نکنید؛ چرا که حضرت از شما و همه محبان و شیعیانش توقع ویژه ای دارد.

حجت الاسلام والمسلمین 'حسین احمدی قمی'، مدیر مجتمع یاوران مهدی(ع) نیز در ابتدای این دیدار به تبیین، نقش و کارکرد مجتمع یاوران مهدی(عج) در ترویج معارف مهدوی درجامعه پرداخت و گفت: این مجتمع در سال 86 به همت حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و به منظور ترویج معارف مهدوی در جامعه تاسیس شد و تاکنون حدود یک میلیون نفر از امکانات این مجتمع در جهت آشنایی با فرهنگ و آموزه های مهدویت استفاده کرده اند./خبرگزاری ایرنا

آدرس کوتاه :