جهش تولید | دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

باید مبانی غنی اسلام را به دنیا عرضه کنیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

باید مبانی غنی اسلام را به دنیا عرضه کنیم


آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید بر عرضه مبانی غنی اسلام به دنیا تاکید کرد.

در همایش دکترین مهدویت؛

وی در دیدار دبیر یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت افزود: امروز روز عرضه اسلام به دنیا است، اسلام دارای مبانی قوی و ارزشی و منابع غنی دارد اگر این مبانی ارائه نشود کسی از اسلام چیزی نمی داند؛ باید به دنیا نشان داد که اسلام در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصاد و سیاست نسبت به سایر فرهنگ ها و ادیان برتری دارد.

این مرجع تقلید خاطر نشان ساخت: اگر امروز می بینیم این همه جنگ و جنایت وحشی گری در دنیا هست به خاطر دوری از مبانی و آموزه های اسلام ناب است.

وی گفت: افرادی که می خواهند در عرصه مهدویت فعالیت کنند باید برای تأثیر گذاری بیشتر، خود را مجهز به این مباحث کنند، با مشغول شدن به کارهای دیگر نمی توان موضوع به این مهمی را درست معرفی کرد.

آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: امروز با کتاب نوشتن انسان به جایی نمی رسد و اسلام درست معرفی نخواهد شد، باید مباحث دینی به دنیا ارائه شود تا مردم به حقانیت اسلام آگاهی یابند.

این مرجع تقلید ابراز داشت: باید برای احیا آثار و مکتب اهل بیت(ع) وارد میدان شد و با قدرت عمل کرد، این موضوع بسیار در شرائط فعلی اهمیت دارد. با حجره نشینی بجایی نخواهیم رسید.

وی خاطر نشان کرد: امروز روز کارکردن در صفحات کتاب و گوشۀ حجرات نشستن و مدرسه نیست؛ با حجره نشینی و کتاب نوشتن نمی توان پاسخگوی نیاز های دنیا بود.

آدرس کوتاه :