جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

با اخلاق حسنه مردم را به انقلاب اسلامی و شهدا خوش بین سازیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

با اخلاق حسنه مردم را به انقلاب اسلامی و شهدا خوش بین سازیم


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: همچون رسول گرامی(ص) که با اخلاق حسنه مردم را به اسلام دعوت نمود، باید با اخلاق حسنه و نیکو مردم را به اسلام و انقلاب و شهدا خوش بین کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)

 آیت الله سعیدی با حضور در هشتمین جلسه شورای معاونین بنیادشهید وامور ایثارگران که با حضور مدیرکل بنیاد استان قم برگزارشد، افزود: کسانی که در صدر اسلام به اسلام گرویدند، درک مناسبی  از استدلالها نداشتند، پیامبر(ص) با اخلاق حسنه و نیکو با صبر و بردباری اسلام را ترویج داد.

امام جمعه قم تاکید کرد: نباید اجازه داد تا با بد اخلاقی ها در جامعه مردم از شهدا، دین، اسلام و انقلاب و ارزشها گریزان شوند باید با سعه صدر و اخلاق نیکو جاذبه ایجاد کرد.

آیت‌الله سعیدی اضافه کرد: همراه با خوش زبانی باید عمل و رفتار مناسب نیز داشت، با عمل باید ثابت کرد که خیر خواه مردم هستیم.

وی خطاب به خادمان به شهدا گفت: شما نیز در بنیاد شهید با بندگان خوب خدا روبرو هستید که  در دوران دفاع مقدس با اهدای اعضا و جوارح خویش و یا با شهادت عزیزانشان دچار آسیب‌های روحی و جسمی شده‌اند، در راستای خدمت نیکو به این عزیزان از خداوند شرح صدر و صبر بخواهید.

وی بیان کرد: هیچ خدمتی جایگزین عزیزانی نمی‌شود که این خانواده‌ها تقدیم راه اسلام کردند و این خدمت نیز با رفتار نیکو می‌بایست در شان و منزلت ایشان صورت گیرد.

وی به حدیثی اشاره کرد و ادامه داد: مردی از پیامبر (ص) کمک طلب کرد پیامبر به او بخشید و گفت راضی شدی مرد راضی نشد و ابراز داشت، کار خوب نکردید ، اصحاب از این سخن به خشم آمدند و پیامبر (ص) آنان را آرام کرد و مرد را به خانه برد و بازهم به او بخشید، مرد راضی شد، رسول خدا(ص)فرمود، مثل این مرد مثل شتری است که رم کرده و کسانی که می خواهند به صاحبش کمک کنند بیشتر شتر را خشمگین می کنند.

آدرس کوتاه :