رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

بدمینتون قم توان بازگشت به لیگ برتر را دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر هیئت بدمینتون استان قم گفت: بدمینتون قم در صورت جذب حامی مالی توان بازگشت به لیگ برتر را دارد.

در صورت جذب حامی مالی:

مجتبی ساده خو : عمده‌ترین مشکلات حال حاضر بدمینتون قم، کمبود سالن تخصصی و عدم وجود حامی مالی برای حضور تیم‌های قمی در لیگ‌های کشور است.

وی افزود: در بخش وضعیت سخت‌افزاری به دلیل کمبود سالن برای انجام تمرینات نمی‌توانیم به طور مطلوب استعدادیابی و پرورش قهرمانان را دنبال کنیم و در حال حاضر نیز تنها سالن تخصصی بدمینتون بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم گفت: استان قم با توجه به جمعیت قابل توجه از یک سو و کارنامه خوب در استعدادیابی، نیازمند سالن‌های بیشتری در رشته بدمینتون است و شرایط رشته بدمینتون نیز به گونه‌ای نیست که بتوان در سالن‌های چندمنظوره سطح شهر در حوزه قهرمانی و به صورت حرفه‌ای فعالیت کرد.

ساده خو بیان داشت: در بخش مالی نیز ضعف بودجه برنامه‌های هیئت بدمینتون به ویژه در حوزه قهرمانی را تحت تأثیر خود قرار داده است و این موضوع در زمینه حضور تیم بدمینتون قم در لیگ‌های سطح بالای کشور در رده بزرگسالان خود را نشان می‌دهد.

وی عنوان کرد: بدمینتون قم در مقطعی حتی در لیگ برتر هم حضور داشت اما بازگشت بدمینتون قم به لیگ برتر نیازمند حمایت مالی بخش خصوصی است و تا زمانی که نتوانیم اسپانسر مناسبی برای حمایت از این تیم داشته باشیم نمی‌توانیم به لیگ برتر بازگردیم.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم تصریح کرد: تیم بدمینتون قم سال گذشته به دلیل مشکلات مالی حتی نتوانست در دور برگشت لیگ دسته اول حضور پیدا کند در حالی که ما با بودجه‌ای معقول و نه چندان بالا نیز می‌توانستیم تیمی برای صعود به لیگ برتر ببندیم و نفرات بومی بدمینتون قم را در تیممان حفظ کنیم.

ساده خو افزود: بدمینتون باید به عنوان یک رشته موفق و دارای بازیکن ملی‌پوش در قم بیشتر مورد حمایت قرار گیرد./مهر

آدرس کوتاه :