جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

بدهی 1150 میلیارد تومانی برای شهرداری قم چند برابر ارزش افزوده داشته است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بدهی 1150 میلیارد تومانی برای شهرداری قم چند برابر ارزش افزوده داشته است


رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مطرح شدن مسئله بدهی بانکی شهرداری قم گفت: از این بدهی 1150 میلیارد تومانی 900 میلیارد تومان اوراق مشارکت است و این اعتبار برای قم چند برابر ارزش افزوده داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم:

 ولی‌الله بیاتی عصر امروز در مراسم معارفه شهردار قم که با حضور آیت‌الله حسینی‌بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه، آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم و رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به روند انتخاب شهردار جدید قم بیان کرد: امیدواریم که این همدلی بین مدیران استان زمینه‌ای باشد که بتوانیم شهر قم را به عنوان یک شهر بین‌المللی، به جایگاه خود برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پس از استعفای آقای دلبری شهردار قم در اسفند ماه سال گذشته انتخاب شهردار جدید با تشکیل کمیته هفت‌نفره در دستور کار شورا قرار گرفت اضافه کرد: نخستین کاندیدای شورای شهر قم برای تصدی مسئولیت شهرداری قم آقای سقاییان‌نژاد بود که در آن زمان ما را متقاعد کرد که این سمت را عهده‌دار نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه پس از صادر نشدن حکم آقای باقری شهردار منتخب شورای شهر قم به دلیل پاره‌ای از مشکلات و شرایط پیش آمده برای فعالیت آقای سقاییان نژاد در اصفهان بیان کرد: بار دیگر با آقای سقاییان‌نژاد وارد گفت‌‌و‌گو شده و در نهایت ایشان متقاعد شد و شورای شهر نیز در جلسه خود که در روز نیمه شعبان برگزار شد با 19 رای وی را به عنوان شهردار قم انتخاب کرد.

وی با اشاره به مطرح شدن مسئله بدهی بانکی شهرداری قم گفت: در ازای این بدهی 1150 میلیارد تومانی که 900 میلیارد تومان آن اوراق مشارکت و با مجوز شورا بوده است در هر کجا که سرمایه‌گذاری شده ارزش افزوده چند برابری داشته است.

بیاتی افزود: ارزش افزوده ناشی از این بدهی بیش از پنج برابر است و اقدامات خوبی در این زمینه فراهم شده است و این بدهی‌ها تهاتر خواهد شد.

وی گفت: باید با توجه به ظرفیت‌‌های ایجاد شده بتوانیم زمینه‌های توسعه و پیشرفت استان قم را فراهم آورده و برای پیشرفت این شهر گام‌های ارزنده‌ای برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه قم شهری است که پاسخگوی زائران و مسافران است بیان کرد: از زحمات آقای دلبری در طول دوران خدمت خود منشا خیرات زیادی بود که از ایشان تقدیر می‌کنیم. همچنین آقای متین‌فر نیز در دوران سرپرستی تلاش‌های ارزنده‌ای داشت که آن را ارج می‌نهیم.

آدرس کوتاه :