جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برای ترویج فرهنگ نماز در ادارات باید نگاهی کلان داشت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برای ترویج فرهنگ نماز در ادارات باید نگاهی کلان داشت


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: لازم است در همه مسائل به ویژه موضوعات مذهبی مانند نماز، نگاهی کلان در سطح استان داشته باشیم و هماهنگی میان ادارات را همواره مد نظر قرار دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم:

عبدالله جلالی عصر امروز در جلسه شورای اقامه نماز استان قم که در استانداری برگزار شد اظهار کرد: لازم است دستور کاری مشخص شود که در دو بعد، جایگاه شورای نماز استان مشخص شود.

وی افزود: هر دستگاه و نهادی می‌تواند فعالیت‌هایی درون‌سازمانی در حوزه نماز داشته باشد و به این ترتیب گامی در راستای تحقق اهداف گسترش نماز بردارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم با اشاره به فعالیت‌های عمومی هر اداره و دستگاه در حوزه نماز گفت: مساجد پایگاه اصلی نماز در جامعه ما به شمار می‌روند، اماکن مذهبی هم در قم کم نیستند که شامل بقاع متبرکه و حرم مطهر فاطمه معصومه(س) است بنابراین باید ابتدا وضع موجود در مساجد را تقویت کرد.

وی ادامه داد: چنانچه احساس نیاز به المانی در مورد نماز هم وجود داشته پس از کارشناسی امر توسط شهرداری یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توان به چنین کاری هم اقدام کرد.

جلالی خاطرنشان کرد: شناخت وضع موجود و در نظر گرفتن نکات مثبت در مورد همه مسائل از جمله نماز می‌تواند تاثیر فراوانی بر ادامه فعالیت‌های مذهبی داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم در پایان تأکید کرد: لازم است در همه مسائل به ویژه موضوعات مذهبی مانند نماز، نگاهی کلان در سطح استان داشته باشیم و هماهنگی میان ادارات را همواره مد نظر قرار دهیم زیرا تعامل دستگاه‌ها با یکدیگر در اینگونه امور تاثیرگذاری بالایی خواهد داشت.

// فارس

آدرس کوتاه :