جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برای جذب نقدینگی از شروط اضافی برای سرمایه‌گذاران بپرهیزیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برای جذب نقدینگی از شروط اضافی برای سرمایه‌گذاران بپرهیزیم


شهردار قم گفت: زمانی که نقدینگی لازم را نداریم نباید مدام شرط و شروط جدید برای فروش زمین‌های موجود قرار دهیم و تعیین قیمت کارشناسی آخرین راهکار خواهد بود.

سق

سید مرتضی سقائیان‌نژاد در یکصد و سی و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نظر قرارگاه قائم(عج) مبنی بر بالا بودن قیمت زمین‌های معوض پروژه تقاطع سه سطحه 15 خرداد اظهار کرد: قرارگاه حرف درستی زده و به دنبال تعیین قیمت بر اساس نظر هیئت کارشناسی است.

وی افزود: اگر 20 درصد تخفیف به قرارگاه ارائه شود، باز هم ممکن است در آینده دچار تشکیک شود بنابراین همان حرف منطقی قرارگاه باید رعایت و طبق نظر هیئت کارشناسی عمل شود.

شهردار قم با بیان اینکه در انتها باز هم نظر هیئت کارشناسی است که ملاک عمل قرار می‌گیرد گفت: به همین دلیل بهتر است از ابتدا هیئت کارشناسی را معیار قیمت‌گذاری بدانیم.

وی ادامه داد: پیشنهادی که کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم برای ارائه تخفیف 20 درصدی به قرارگاه قائم ارائه داده، نوعی مدیریت ماجراست تا هم زمین‌ها ارزان به فروش نروند و هم جلوی شروع کار در حاشیه بلوار پیامبر اعظم(ص) گرفته نشود.

سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: زمانی که نقدینگی لازم را نداریم نباید مدام شرط و شروط جدید برای فروش زمین‌های موجود قرار دهیم و به نظر من، تعیین قیمت کارشناسی آخرین راهکار خواهد بود.

شهردار قم همچنین در مورد درخواست نیروی انتظامی مبنی بر اختصاص زمینی در حاشیه بلوار پیامبر اعظم(ص) به مساحت یک هکتار عنوان کرد: کاربری تعیین شده در این محدوده اجازه چنین کاری را نمی‌دهد بنابراین باید همین موضوع را به نیروی انتظامی اعلام کنیم و فعلا این مبحث مسکوت بماند و ابتدا به طرح معماری اصلی بپردازیم.

وی افزود: تقاضای درخواست یک هکتار زمین قابل اجرا شدن نیست و ظرفیت موجود اجازه چنین کاری را نمی‌دهد بنابراین باید با نیروی انتظامی وارد مذاکره شویم تا بتوانیم قضیه را حل کنیم.

آدرس کوتاه :