حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷

برترين جوانان راه بصيرت را انتخاب مي‌كنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


يكي از مراجع تقليد گفت: اگر دستور دين را رعايت كنيد و راه بصيرت را از طريق ديدار علما، ‌مراجع و بزرگان دين و اهل فضل برويد، مصداق فرمايش پيامبر اكرم(ص) در زمينه برترين جوانان مي‌شويد.

آيت‌الله علوي گرگاني:

، آیت‌الله محمد علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه هر آنچه در اختیار داریم، از برکت اهل بیت(ع) است، اظهار کرد: ما فرزندان قرآن هستیم و افتخار می‌کنیم فرزندان قرآن باشیم و در دامن قرآن پرورش پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قرآن باید یاریگر ما در دنیا و آخرت باشد، هر آنچه بندگان نیاز دارند،‌ خداوند در قرآن قرار داده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه پیامبر خدا(ص) فرمودند هر آنچه شما را به بهشت نزدیک و از آتش جهنم دور کند،‌ به آن دعوت شده‌اید،‌ گفت:‌ هیچ چیزی نبود که شما را از بهشت دور کند، مگر آنکه شما را از آن دور کردیم.

وی عنوان کرد: خداوند هر آنچه برای ما مفید بوده،‌ از نظر رسالت کوتاهی نکرده و همه موارد را پیامبر خدا(ص) بیان کرده‌اند، حتی خداوند در مورد بحث ولایت تأکید کرده است.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه دشمنان و بدخواهان بارها می‌خواستند چراغ و نور هدایت را خاموش کنند، گفت: آنها در نظر داشتند اسمی از پیامبر اکرم(ص) نباشد، ولی خداوند قدرت خود را نشان داد و اکنون دنیا به دنبال چراغ است.

وی خاطرنشان کرد:‌ باید قدردان خدا باشید که در خانواده‌ای شیعه بزرگ شدید، کسانی که منحرف شدند و به بیراهه رفتند،‌ دنبال حقیقت و منجی عالم بشریت هستند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد:‌ قدر خود را بدانید و نگذارید عمر جوانی شما به هدر برود چرا که خداوند به جوانان مژده داده است. روایتی از پیامبر اکرم(ص) نقل شده و در آن فرمودند بهترین جوانان کسانی هستند که در سن و سال جوانی مانند انسان کامل رفتار می‌کند و به دامن دین و اسلام قدم بگذارد، بدترین افراد پیر کسانی هستند که رفتارهای جوانی دارد.

وی با تأکید بر در پیش گرفتن راه بصیرت از سوی جوانان گفت: اگر دستور دین را رعایت کنید و راه بصیرت را از طریق دیدار علما، ‌مراجع و بزرگان دین و اهل فضل بروید، مصداق فرمایش پیامبر اکرم(ص) می‌شوید.

آیت‌الله علوی گرگانی یادآور شد: هر کس از خدا بترسد و با قلب پاک در خانه خدا چیزی بخواهد، در سلامت و امنیت داخل می‌شود و خداوند بیش از آنچه بخواهد به او می‌دهد.

آدرس کوتاه :