جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

برجام تاثیری در کاهش دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ندارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برجام تاثیری در کاهش دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ندارد


جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه توافق برجام تاثیری در دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ندارد، گفت: یکی از موضوعات در پیش رو، انتخابات است که باید تهدیدات را بشناسیم و ایجاد آمادگی کنیم.

جانشین فرمانده ناجا:

به نقل از پایگاه خبری پلیس، اسکندر مومنی در آیین اختتامیه هفتمین دوره بصیرت با اشاره به سیاست‌های رژیم آل سعود در منطقه، اظهار کرد: با این حال استکبار جهانی و به خصوص آمریکا حقوق بشر را در ایران مطرح می‌کنند، سلاح هسته‌ای برای آن‌ها مهم نیست بلکه به دنبال تسلط بر منطقه و دنیا هستند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به روشنگری این سیاست‌ها می‌پردازند، افزود: با تصویب برجام موضوعات بین ما با دشمنان خاتمه پیدا نمی‌کند و هدف دشمنان تحمیل فرهنگ منحط غربی و تسلط بر منابع نفت و گاز است، ایران به طور جدی با این سیاست مخالفت اساسی داشته و ایستاده است.

مومنی با بیان اینکه حوزه فضای مجازی و سایبر در دایره تحریم‌های دشمنان قرار نمی‌گیرد تا بتوانند تأثیرات خود را بر امنیت داخلی و عمومی بگذارند گفت: هر کجا ما آماده و در صحنه بودیم یا توطئه‌ای شکل نگرفت و یا با کمترین هزینه دفع شد.

جانشین فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه توافق برجام تأثیری در دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ندارد، گفت: یکی از موضوعات در پیش رو، انتخابات است که باید تهدیدات را بشناسیم و ایجاد آمادگی کنیم.

وی در ادامه بر لزوم شناخت نشانه‌های بحران و فتنه در صحنه انتخابات در سال جاری تأکید کرد و گفت: عوامل نفوذ، اعتماد مردم را نشانه می‌گیرند و قبل از پایان رأی ریزی مردم، اعلام پیروزی می‌کنند.

مومنی سپس بر موضوع سلامت انتخابات تأکید کرد و با بیان اینکه انتخابات آزمون بزرگی است، گفت: باید برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و در این مسئولیت، موفق عمل کنیم.

وی گفت: بخشی از سیاست‌های آمریکا در منطقه عربستان اجرا می‌شود و آل‌سعود با راه اندازی گروه‌های تکفیری از آنان حمایت می‌کنند تا منطقه و جهان را به خود مشغول کنند.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه بر لزوم هوشیاری بیشتر در این ارتباط تأکید کرد و افزود: باید عناصر اطلاعاتی نیروی انتظامی و به ویژه پلیس فتا هماهنگی لازم را با سایر دستگاه‌های امنیتی در کشور داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند جامعه را دو قطبی کنند، گفت: پلیس باید آمادگی لازم را داشته باشد. استکبار هرکجا که به نفعش باشد از القاعده حمایت می‌کند و هرکجا که منافعش در خطر باشد دست از حمایت از این گروه، بر می‌دارد.

مومنی گفت: آل‌سعود روزانه اعدام‌های زیادی در کشورشان انجام می‌دهند و همه به طور علنی از این سیاست حمایت می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جرائم عمومی اشاره و با بیان اینکه مردم به صورت عینی آن را لمس می‌کنند بر کاهش سرقت در این ارتباط تأکید کرد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی باید بر افکار عمومی تأکید کرد، گفت: امروز بدون رسانه هیچ طرحی پایدار نیست.

مومنی با اشاره به اینکه یگان ویژه حرفه‌ای‌ترین یگان در نیروی انتظامی است افزود: یک برخورد نابجا به سرعت یک موضوع محلی را به موضوع ملی تبدیل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه شناخت محیط و پدیده اجتماعی مهم است گفت: پدیده‌های اجتماعی نباید به موضوعی امنیتی تبدیل شوند.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه بر لزوم آموزش در ناجا تأکید کرد و با بیان اینکه رمز آموزش تکرار است، افزود: آموزش یک بخش مانند سایر بخش‌ها نیست بلکه در بخش‌های مختلف امور، نقش دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث آموزش عزم ناجا جدی است، به موضوع مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر اشاره کرد.

مومنی با تأکید بر اینکه موضوع امنیت اخلاقی در جامعه هیچ وقت نباید فراموش شود گفت: امنیت اخلاقی یکی از مأموریت‌های پلیس است و باید دقت کنیم تا تنش‌زا نباشد.

 

آدرس کوتاه :