جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

برخورد با توزیع مواد نیروزا در باشگاه‌های ورزشی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برخورد با توزیع مواد نیروزا در باشگاه‌های ورزشی


معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برخورد جدی این اداره کل با توزیع و مصرف مواد نیروزا در باشگاه‌های ورزشی خبر داد.

رمضانی خبر داد؛

روح‌الله رمضانی اظهار کرد: معاون توسعه امور ورزش علاوه بر اینکه ماموریت تلاش برای ترویج و توسعه ورزش همگانی و شناسایی استعدادها به منظور تقویت بخش قهرمانی را بر عهده دارد، نظارت جدی بر عملکرد و فعالیت باشگاه‌های ورزشی نیز خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما باشگاه‌های ورزشی را از ارکان توسعه ورزش همگانی و رشد ورزش قهرمانی می‌دانیم اما معضلی که امروزه در برخی باشگاه‌های ورزشی با آن دست به گریبان هستیم همین توزیع و مصرف غیر قانونی و نابجای مواد نیروزا است.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم با تاکید بر نظارت جدی این اداره کل بر سلامت باشگاه‌های خصوصی تصریح کرد: علاوه بر این معاونت، حوزه بازرسی این اداره کل و هیئت پزشکی ورزشی استان قم نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: توجه متولیان ورزش به سلامتی جوانان و علاقمندان به ورزش در این زمینه بسیار زیاد است و تمام این عوامل دست به دست هم داده‌اند تا با نظارت کامل بر باشگاه‌های ورزشی شاهد استقرار محیطی سالم در اماکن ورزشی قم باشیم.

رمضانی خاطرنشان کرد: به منظور کنترل و نظارت بهینه بر فعالیت باشگاه‌های ورزشی خصوصی، روند نظارتی و بازدید میدانی از فعالیت باشگاه‌ها بیشتر خواهد شد و عزیزان هم‌استانی و شهروندان خوب قمی می‌توانند هرگونه تخلف در این زمینه را به این اداره کل گزارش کنند.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات خبرهای خوشی از فعالیت برخی از باشگاه‌های ورزشی به گوش نمی‌رسد، عنوان کرد: استفاده از داروهای غیرمجاز، خرید و فروش و نگهداری داروهای غیر مجاز و مکمل‌های غذایی، عدم رعایت بهداشت عمومی، عدم نصب پروانه یا عدم تمدید به موقع و همچنین نداشتن بیمه ورزشی از جمله تخلفاتی هستند که بعضی از باشگاه‌های خصوصی مرتکب می‌شوند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: البته تعداد زیادی از باشگاه‌های فعال در سطوح استان و شهرستان قم مطابق با ضوابط موجود و رعایت تمام موارد قانونی فعالیت می‌کنند و مطمئنا در بازدیدها از آنها تقدیر ویژه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نگرانی متولیان ورزش، سلامتی جوانان و علاقمندان به ورزش است و همه باید به منظور استقرار محیطی سالم در اماکن ورزشی تلاش کنیم تصریح کرد: در گذشته تجویز و تزریق دارو در بعضی از باشگاه‌ها صورت می‌گرفت اما با توجه به نظارت کامل این اداره کل این اتفاق کمتر رخ می‌دهد و تلاش ما این است که هرگز شاهد آن نباشیم.

رمضانی اظهار کرد: از تمام مدیران باشگاه‌ها خواسته‌ایم که حساسیت و نظارت بیشتری بر باشگاه خود اعمال کرده و نسبت به عموم افراد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه از خانواده‌ها می‌خواهیم در انتخاب باشگاه برای فعالیت ورزشی فرزندان خود دقت بیشتری داشته باشند.

آدرس کوتاه :