جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برخورد جدی جهاد کشاورزی استان قم با خرید و فروش غیر رسمی بذر - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برخورد جدی جهاد کشاورزی استان قم با خرید و فروش غیر رسمی بذر


معاون‌ بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم از برخورد جدی با متخلفان و فروشندگان بذر به‌صورت غیررسمی خبر داد.

وکیل خبر داد؛

رضا وکیل با اشاره به اینکه ‌جهادکشاورزی از طریق مراجع ذیربط با کسانی که اقدام به خرید و فروش و عرضه بذر گیاهی به‌صورت غیر‌مجاز می‌کنند، برخورد می‌کند، اظهار داشت: خرید و فروش بذر از مجاری غیر‌رسمی غیر‌قانونی است.

معاون‌ بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه در صورت مشاهده تخلف در این زمینه پیگیری‌ها لازم توسط سازمان تعزیرات حکومتی و نهادهای نظارتی انجام می‌شود، افزود: واحد حقوقی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال نیز برای پیگیری‌های لازم در این زمینه اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل اجرایی برای جابه‌جایی و تبلیغ بذر وجود دارد، گفت: شرکت‌های تولید و یا وارد‌کننده بذر موظف هستند نسخه‌ای از مجوز تولید و تائید بذر وارداتی را به سازمان جهاد کشاورزی ارائه دهند.

وکیل با بیان اینکه نماینده یا عامل عرضه‌کننده بذر به همراه لیست قیمت باید توسط شرکت تولید و یا واردکننده بذر به سازمان جهاد کشاورزی معرفی شود خاطرنشان کرد: تولید بذر باید توسط عوامل مورد تائید صورت بگیرد.

معاون‌ بهبود تولیدات گیاهی استان قم با اشاره به اینکه بررسی‌های لازم ‌روی مجوزهای صادر شده برای محصولات و قیمت‌های داده شده توسط سازمان جهاد کشاورزی انجام می‌شود، خاطر‌نشان کرد: پس از طی این مراحل در صورت مشاهده مغایرت به صورت کتبی موارد اشکال به شرکت اعلام شده و رونوشتی هم به معاونت امور زراعت و موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر نهال فرستاده می‌شود.

آدرس کوتاه :