جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برخورد 2 دستگاه خودرو در قم 4 کشته و مجروح بر جای گذاشت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برخورد 2 دستگاه خودرو در قم 4 کشته و مجروح بر جای گذاشت


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم از کشته و مجروح شدن چهار نفر بر اثر برخورد کامیون با مزدا خبر داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم:

محمدرضا حسنی امروز در قم با اشاره به حوادث ایام پایانی هفته، برخورد کامیون با مزدا در جاده قدیم قم – تهران را از جمله این حوادث برشمرد و گفت: در این حادثه دو مرد 25 و 30 ساله جان خود را از دست داده و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند.

وی افزود: در پایان تعطیلات و در عصر و شب نیمه خرداد، 15 تصادف جرحی صرفا در جاده‌های استان روی داد که این آمار شامل تصادفات شهری نمی‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم اضافه کرد: این حوادث منجر به مجروح شدن 23 نفر شد که 17 نفر به مراکز درمانی منتقل شده و 6 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

حسنی با اعلام اینکه حوادث این مدت دو کشته بر جای گذاشته است بیان کرد: در روزهای پایانی هفته گذشته 5 هزار و 429 تماس با مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم برقرار شد.

وی ادامه داد: این تعداد تماس منجر به انجام یک هزار و 31 مورد ماموریت شد که 336 مورد مربوط به حوادث ترافیکی اختصاص داشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم با اشاره به آمار مجروحان این حوادث اضافه کرد: ماموریت‌های مرتبط با حوادث ترافیکی 442 مجروح در پی داشت.

حسنی افزود: 142 نفر از مجروحان حوادث ترافیکی به صورت سرپایی خدمات اولیه درمانی را در محل دریافت کرده و 298 نفر دیگر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

این مسئول اضافه کرد: در این حوادث دو نفر نیز جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم ماموریت‌های مرتبط با موتورسیکلت‌سواران را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: 197 مورد ماموریت در این زمینه به انجام رسید که 258 نفر در آن مجروح شدند.

حسنی اظهار کرد: از مجموع 258 مجروح حوادث مرتبط با موتورسیکلت‌سواران، 94 نفر خدمات اولیه درمانی را به صورت سرپایی دریافت و 164 نفر دیگر نیز به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شدند.

وی یادآور شد: علاوه بر ماموریت‌های انجام شده در تعطیلات پایانی هفته 11 هزار و 392 نفر نیز خدمات درمانی سرپایی را دریافت کردند.

// فارس

آدرس کوتاه :