جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

برخی‌ها مخالف نهضت امام و مقام معظم رهبری در حرکت هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برخی‌ها مخالف نهضت امام و مقام معظم رهبری در حرکت هستند


تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: امروز بعضی در مسیری حرکت می‌کنند که همه شیاطین دنیا از آنها حمایت می‌کنند که این مخالف با نهضت امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در شصت و دومین جلسه شورای معاونین این مکان مقدس پیرامون آیات 52 تا 54 سروه مبارکه حج گفت: متن این آیات در مورد انبیا و رسل است ولی قابل تعمیم برای هر کسی است که کاری را برای خداوند متعال انجام می‌دهد.

وی درباره مضمون آیه 52 این سوره مبارکه گفت: هیچ رسول و نبی برانگیخته نشد مگر اینکه شیطان در کارش وسوسه ایجاد کرد و در واقع این یک قانون کلی است اما خداوند آنچه را که شیطان القاء کرده بود نسخ و ملغی و آیات خود را مستحکم کرد چون خداوند به همه چیز دانا و حکیم است.

تولیت مسجد مقدس جمکران در ارتباط با علت القائات شیطانی با توجه به آیه 53 سوره مبارکه حج تصریح کرد: علت القائات شیطانی آن است برای کسانی که در قلب‌های مرض است و برای سنگدلان آزمایشی باشد تا وضعیت بیماردلان روشن شود و آنها که اهل علم هستند با همین کارشکنی شیطان عالم و آگاه شوند.

وی افزود: این حقی است از جانب خداوند متعال تا به او ایمان بیاورند و قلوب آن‌ها در برابر حق خاضع شود.

نماینده ولی فقیه در مسجد مقدس جمکران در ادامه خشیت خداوند متعال را یکی از علائم اهل علم دانست و اظهار کرد: امیرالمؤمنین(علیه السلام) درباره علم می‌فرمایند‌ «علم چهار کلمه است، خداوند را به اندازه‌ای که به او نیازمندی عبادت کن، او را به اندازه‌ای که تحمل آتش داری معصیت کن، برای دنیایت به اندازه که عمر داری کار کن و برای آخرتت به اندازه‌ای که در آن باقی می‌مانی عمل کن».

رحیمیان کارشکنی‌های موجود در راه نهضت حضرت امام راحل(قدس سره) را از دسیسه‌های شیطان دانست و عنوان کرد: امروز بعضی در مسیری حرکت می‌کنند که همه شیاطین دنیا از آنها حمایت می‌کنند که این مخالف با نهضت امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وی افزود: حضرت امام مکرر تأکید می‌کردند اگر چنانچه دشمنان اسلام که همان شیاطین و ایادی آنها هستند در مقابل کسی می‌ایستادند این می‌تواند یکی از دلایل حق باشد و اگر کف و سوت کشیدند و تعریف کردند معلوم می‌شود که اشکالی در کار شما است و در جایی دارد که می فرمایند: «آن روزی که آمریکا از ما تعریف کرد باید عزا گرفت» که این سخنان برگرفته از این آیه و آیات مشابه آن در قرآن کریم است.

آدرس کوتاه :