رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برخی در پی تنفرزدایی از آمریکا هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا فرشته نجات‌ نیست و به دنبال نفوذ در عمق استراتژیک اسلام است گفت: دشمن دنبال مهندسی افکار عمومی و ایجاد تنفرزدایی از آمریکاست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران:

به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در چهارمین شب یادواره مشق عشق که در بوستان شهدای آذر برگزار شد، طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در چند دهه پیش نظریه‌پردازان آمریکایی به این جمع بندی رسیدند که دوران حاکمیت آمریکا به پایان رسیده و تا ربع قرن 21، فرصت بازسازی خود را دارند که بیشترین شانس را اوباما برای تثبیت قدرت امریکا دارد وگرنه همان اتفاق که برای شوروی افتاد برای آمریکا هم قابل پیش‌بینی است.

وی ابراز کرد: آمریکا تمام توان خود را گذاشت که قلب جهان را در غرب آسیا یعنی خاورمیانه در دست داشته باشد و کانون آن یعنی ایران را مهار کند. آنها تغییر رفتار و ساختار توسعه رژیم صهیونسیتی و تسلط بر انرژی و جلوگیری از خیزش را دنبال می‌کنند تا ایران محور منطقه نباشد و به چرخه سوخت دست پیدا نکند و ارتباط میان ایران، فلسطین و حزب الله لبنان و عراق قطع شود و رهبری نگران این اهداف در بعد از مذاکرات بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: راهبرد آمریکا برای پیشرفت اهدافش در منطقه اول راهکار نظامی سپس راهکار دیپلماسی و فرهنگی بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سعیدی با اشاره به اینکه در راهکار جنگ مستقیم تا سال 2008 در منطقه حضور داشت که خسارت‌هایی دیدند و احساس کردند از نفوذ ایران جلوگیری نشده بلکه برنفوذ ایران افزوده شده است ادامه داد: بنابراین به سمت جنگ‌های نیابتی پیش رفتند و عربستان، قطر، امارات و ترکیه به عنوان نایبان آمریکا جنگ را با پول و اسلحه و نیروی انسانی جهان اسلام در راه اهداف آنها در منطقه به پا کردند و جنگ‌های صلیبی و مذهبی را به واسطه اهانت به پیامبر و قرآن به راه انداختند.

وی با بیان اینکه راهبرد آمریکا در مورد ایران اول جنگ نظامی بود که جنگ را به راه انداختند و صدام را تحریک به حمله علیه ایران کردند و دفاع مقدس یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های تاریخ بوده و هزینه و شهدای بسیاری به ایران تحمیل شد ادامه داد: در مدت کوتاهی 20 هزار کیلومتر اشغال شد و خرمشهر سقوط کرد و می‌خواستند ظرف مدت کوتاهی ایران و انقلاب را به زانو در آورند ولی ملت ایران یکی از معجزات تاریخ را رقم زد و با مدیریت امام و پایداری مردم دشمن به اهداف شوم خود دست پیدا نکرد.

سعیدی با بیان اینکه راهبرد دوم آمریکا علیه ایران تحریم است که مشابه تحریم‌های ایران برای هیچ کشوری وضع نشده و مطابق جنگ ایران در هیچ جنگی طراحی نشده بود ادامه داد: یکی از سخت‌ترین دوران‌ها دوران تحریم بود که با مقاومت مردم توان استکبار به تحلیل رفته است و آمریکایی‌ها گفته‌اند اگر مذاکرات به نتیجه نرسد ساختار تحریم‌ها بهم می‌ریزد و این امر به دلیل مقاومت مردم محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه از پیامد‌های تحریم می‌توان به پیشرفت در صنایع موشکی اشاره کرد افزود: ما از ساخت موشک به ماهواره رسیدیم و نتیجه مقاومت مردم را در عرصه منطقه در تقویت حزب‌الله در جنگ 33 روزه و تشکیل دولت اسلامی در عراق دیدید و امروز مرز‌های ما بسیار گسترده شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهبرد سوم آمریکا علیه ایران را برقراری تعامل دانست و تصریح کرد: اهداف آمریکا از برقراری تعامل اول حل مشکلات اقتصادی اروپا، تقویت روحیه سازش در منطقه، حذف حزب‌الله و جداسازی معنوی عراق از ایران بود که رهبری فرمودند «مذاکرات فقط در مورد مسائل هسته‌ای است. در مقابل با جنگ نظامی، تحریم و تعامل دشمن باید متناسب با مصالح کشور عمل کنیم، مذاکرات هسته‌ای آری و مذاکره در مورد مسائل دیگر خیر.»

وی با اشاره به اینکه آن چه نگران کننده است نفوذ آمریکا در داخل است ابراز کرد: دشمن دنبال مهندسی افکار عمومی و ایجاد تنفرزدایی از آمریکا است.

سعیدی با بیان اینکه آمریکا به دنبال نفوذ اقتصادی سیاسی و فرهنگی است گفت: نفوذ سیاسی یعنی دفاع از کسانی که اهداف آمریکا را در داخل کشور اجرایی کنند و رهبری فرمودند «استکبار به دنبال نفوذ در گروه‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز است و نفوذ فرهنگی یعنی استحاله انقلاب و جداسازی مردم از مبانی انقلاب و روحیات انقلابی است و باید دشمن را در شرایط فعلی شناخت.»

وی با بیان اینکه آمریکا فرشته و نجات دهنده نیست که اگر بود ترکیه و مصر را نجات می‌داد، آمریکا به دنبال نفوذ در عمق استراتژی اسلام است گفت: مسئولان طی بررسی وصیت نامه 70 هزار شهید متوجه شدند در 70 درصد وصیت نامه‌ها سه نکته مشترک، حمایت از شجره طیبه ولایت فقیه، دفاع از انقلاب و کیان اسلام و حاکمیت اصول و احکام الهی در جامعه مورد تاکید است./ فارس

آدرس کوتاه :