سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

برخی فهم درستی از ولایت فقیه ندارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برخی فهم درستی از ولایت فقیه ندارند


یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: ولایت فقیه در راستای ولایت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است ولی برخی فهم درستی ازاین جایگاه ندارند.

آیت‌الله سبحانی؛

آیت الله العظمی جعفر سبحانی در ادامه تفسیر سوره احزاب در جمع طلاب خارجی که در مدرسه علمیه حجتیه قم برگزار شد، اظهار داشت: پیامبر (ص) به سفارش قرآن بر همه مؤمنان ولایت دارد و اثبات ولایت ما به پیامبر و اهل بیت(ع) در اطاعت از آنهاست.

وی اظهار داشت: ولایت پیامبر(ص) مطلقه است که بعد از او به اهل بیت(ع) تعمیم می‌یابد و در زمان غیبت نیز بحث ولایت ‌فقیه مطرح است که از اصول قانون اساسی است.

استاد برجسته حوزه ادامه داد: رمز اینکه پیامبر(ص) این مقدار به محبت اهل‌بیت سفارش کرده نیز این است که تبعیت از آنان موجب سعادت انسان می‌شود.

وی به موضوع ممنوعیت ازدواج با زنان پیامبر بعد از وفات ایشان اشاره کرد و گفت: خداوند برای جلوگیری از سوء استفاده افراد از جایگاه زنان پیامبر و برای حفظ شأن و جایگاه معنوی پیامبر(ص) این کار را ممنوع کرد.

آیت الله سبحانی تأکید کرد: ولایت پیامبر بر پیروانش همه‌جانبه است و پیامبر(ص) می‌تواند در همه امور مؤمنان تصرف داشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: کسانی که ولایت ‌فقیه را با دیکتاتوری یکی می‌کنند فهم درستی از دین ندارند زیرا معصومین از روی هوا و هوس حرفی نمی‌زنند و کاری نمی‌کنند اما دیکتاتورها حاضرند برای رسیدن به مقاصدشان دست به هر جنایتی بزنند.

آدرس کوتاه :