رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برداشت‌های کنونی از فناوری اطلاعات باید اصلاح شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم گفت: برداشت‌های کنونی از فناوری اطلاعات چه در سطح استان و چه در سطح کشور مناسب نیست و باید اصلاح شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم:

 حسن هانی دوشنبه شب در نخستین گردهمایی مدیران، اساتید و کار‌شناسان فناوری اطلاعات که در سالن همایش‌‌های شهرداری قم برگزار شد، به ترغیب و تقدیر کارشناسان فناوری اطلاعات پرداخت و اظهار کرد: امیدواریم با ادامه این مسیر و با تعامل هر چه بیشتر کارشناسان ذی‌ربط برکات زیادی در این زمینه برای استان فراهم شود.

وی با اشاره به رکود اقتصادی کشور بر حساسیت رشته فناوری اطلاعات تأکید کرد و افزود: با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد در جامعه بدون تردید در بحث بودجه با مشکلاتی مواجه خواهیم بود، اما خوش‌بین هستیم که زحمت و فعالیت افراد بی‌نتیجه نخواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تثبیت آیین‌نامه جدید به نام گزارش کاربری فناوری اطلاعات، ضروری است تعدادی پروژه کوچک و بزرگ از درون این آیین‌نامه خارج شود و ادارات را به سمت دولت همراه سوق دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم با تاکید بر جدی گرفتن زمینه‌های پژوهش افزود: برای مقابله با شیوه سنتی و قدیمی کار در ادارات، لازم است به افزایش پروژه‌ها در این زمینه پرداخت و بستر را برای حضور شرکت‌های خصوصی جدید به سبب تهیه اپلیکیشن‌ها فراهم کرد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود در جایگزین کردن فناوری اطلاعات اظهار کرد: می‌توان سود حاصل از این روش را به منظور تشویق کارمندان به آنها اختصاص داد.

هانی با تاکید بر اینکه درآمد این مراکز از تبدیل فکرها و ایده‌های خام به پروژه‌های اجرایی حاصل می‌شود، گفت: با توجه به این شرایط می‌توان به سود بالایی در این زمینه رسید و این مهم برای شرکت‌های تازه تأسیس خصوصى بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان عنوان کرد: اکنون 5 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی و دکترا در استان قم در حال تحصیل هستند که با همکاری، همدلی و کمک می‌توان زمینه استخدام آنها را به زودی فراهم کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم یادآور شد: برداشت‌های کنونی از فناوری اطلاعات چه در سطح استان و چه در سطح کشور مناسب نیست، در نتیجه لازم است به تقویت هرچه بیشتر در این زمینه بپردازیم و با مشکلات موجود به صورت جداگانه مقابله کنیم.

در ادامه محمد اردهالی، مدیر شرکت یاسمن یارانه به توضیح عملکرد این شرکت پرداخت و گفت: اکنون و بعد از گذشت 17 سال این شر کت توانایی ارائه هر نوع قطعه در زمینه فناوری اطلاعات را دارد.

وی افزود: این شرکت با هدف کمک به افراد کم‌بضاعت به جمع‌آوری سیستم‌های کهنه در سطح استان می‌پردازد و با تبدیل آنها به سیستم‌های جدید، آنها را در اختیار این افراد می‌گذارد.

آدرس کوتاه :