جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

برداشت 30 هزار تن گندم در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برداشت 30 هزار تن گندم در قم


مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قم گفت: با توجه به شرایط امسال مزارع پیش‌بینی می‌کنیم حدود 30 هزار تن گندم از مزارع قم برداشت شود.

در سال جاری؛

مجید حمیدی گفت: محصول گندم دسترنج یکساله کشاورزان است بنابراین تلاش داریم با هماهنگی بانک کشاورزی، در کمترین زمان ممکن وجوه کشاورزان را پرداخت کنیم.

وی اظهار کرد: تلاش داریم با برنامه‌ریزی درست و ایجاد تسهیلات لازم برای کشاورزان، گندم تولیدی کشاورزان قمی تحویل سیلوهای ذخیره‌سازی گندم شود.

مدیر زارعت سازمان جهادکشاورزی استان قم افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به شرایط امسال مزارع، حدود 30 هزار تن برداشت گندم داشته باشیم، البته مقداری از این گندم‌ها به عنوان بذر مصرفی برای کشاورزان در نظر گرفته خواهد شد و کشاورزان مازاد محصول خود را تحویل سیلو خواهند داد.

وی تصریح کرد: برخی از مزارع نیز برای تولید بذر در نظر گرفته شده بودند که امسال پیش‌بینی شده حدود 2 هزار تن تولید بذر در طبقات پرورشی، مادری و گواهی شده در استان قم داشته باشیم که بخشی از این بذرها در خود استان مصرف شده و برخی دیگر به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

حمیدی گفت: با این وجود پیش‌بینی می‌شود که حدود 25 هزار تن گندم تحویل سیلوها و مراکز نگهداری گندم در استان قم شود.

وی افزود: دستورالعمل خرید گندم توسط هیئت وزیران مصوب و توسط وزیر جهادکشاورزی به سازمان‌های مسئول ابلاغ شده است.

این مسئول تاکید کرد: قیمت خرید برای گندم استاندارد که افت 4 درصد مفید و دو درصد غیر مفید دارد، یک هزار و 150 تومان در نظر گرفته شده است که بر اساس کیفیت گندم، قیمت متفاوت است و هر چه گندم خلوص بیشتری داشته و پاک‌تر باشد، قیمت بالاتری دارد.

آدرس کوتاه :