رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بررسی ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه کبری(س) در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بررسی ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه کبری(س) در قم


ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه کبری(س) با حضور جمعی از اساتید حوزه علمیه در استان قم بررسی شد.

با حضور جمعی از اساتید حوزه انجام شد

 بزرگداشت حضرت خدیجه(س) پنج‌شنبه‌شب به منظور بررسی ابعاد شخصیتی این بانوی کریمه در تالار دارالشفا مدرسه فیضیه قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آیت‌الله روح‌الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با تاکید بر اینکه شناخت حضرت خدیجه کبری(س) فقط مخصوص پیامبر اسلام(ص) است بیان کرد: اینکه ایشان مادر حضرت فاطمه‌الزهرا(س) و همسر پیامبر اسلام(ص) هستند افتخارات بسیاری را به ایشان نسبت می‌دهد اما ویژگی‌های فردی ایشان علت اصلی رسیدن به این افتخارات است.

وی ادامه داد: نسبت خویشاوندی حضرت خدیجه کبری(س) با حضرت محمد(ص) و بانوی کریمه دو عالم علت اصلی برگزاری این تکریم‌ها و بزرگداشت‌ها نیست بلکه شخصیت رفتاری ایشان سبب می‌شود حضرت خدیجه کبری(س) در میان زنان پیامبر اسلام(ص) به عنوان الگو و منتخب معرفی شود.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حامدرضا معاونیان استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه بخشی از برکت‌های ماه رمضان به آیات قرآنی اختصاص دارد ابراز کرد: آیات قرآن در ارتباط با احکام، داستان‌های دینی، انزجار و هشدار نسبت به جهنم و بشارت به بهشت است اما در میان این آیات به بررسی حالات روحی انسان نیز اشاره شده در صورتی که به این بخش از آیات کم‌تر پرداخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(ع) در میان فرزندان آدم جایگاه ویژه دارند و شیطان نمی‌تواند به درون آن‌ها نفوذی داشته باشد در صورتی که این شیطان می‌تواند تهدیدی برای انسان‌ها باشد همانطور که طبق رخ‌دادهای تاریخ مومنان الهی نیز از شیاطین شکست خورده و دامان خود را به گناه آلود کرده‌اند.

// فارس

آدرس کوتاه :