جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بررسی برجام در مجلس کمکی به تیم مذاکره‌کننده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

بررسی برجام در مجلس کمکی به تیم مذاکره‌کننده است


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: از نظر قوانین، اقتضای جایگاه مردم و جایگاه دولت در نظام جمهوری اسلامی بررسی برجام ضرورت دارد، علاوه بر این بررسی برجام در مجلس کمکی به تیم مذاکره‌کننده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی  با اشاره به بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقتضای قوانین مجلس این است که هر نوع قرار داد که الزامی برای کشور باشد، باید به تصویب مجلس برسد.

وی خاطرنشان کرد: در برجام تعهداتی به 1+5 داده می‌شود، بنا بر این الزاماتی بر کشور به وجود می‌آورد، به طور طبیعی باید برجام در مجلس بررسی شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نمایندگان مجلس در واقع نماینده مردم برای دفاع از حقوق آنها هستند، گفت: باید نمایندگان مردم در زمینه اینکه چنین الزاماتی را بپذیرند یا نپذیرند، نقش داشته باشند و نقششان این است که آیا این امر به مصلحت مردم است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم کارگزار هستند و دولت خادم این کارگزاران است و اگر بناست چیزی بر آنها الزام شود، بدون تردید مردم باید با رضایت دهند و رضایت آنها در قالب این به دست می‌آید که نمایندگان در مجلس بررسی کنند و بگویند این به نفع مردم است.

رجبی عنوان کرد: از نظر قوانین، اقتضای جایگاه مردم و دولت در نظام جمهوری اسلامی بررسی برجام ضرورت دارد، علاوه بر این بررسی برجام در مجلس کمکی به تیم مذاکره‌کننده است، تا اگر در برخی مکان‌ها غفلتی صورت گرفته، آن غفلت برطرف شود.

وی با بیان اینکه دولت باید چیزی را بپذیرد که به مصلحت کشور، نظام و خود دولت است، گفت: بررسی برجام در مجلس نوعی کمک به دولت است و بر اساس قانون باید این اقدام صورت گیرد و از منظر دیگر این امر حق مردم است که در قالب اظهار نظر نمایندگان صورت می‌گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد:‌ اگر در یک فضای همدلانه برجام بررسی شود، وحدت‌آفرین است، نمایندگان مجلس مواردی را با استناد به دلایل و شواهد بیان می‌کنند، دولت نیز باید با نگاه همدلانه به این قضیه نگاه کند و به این ترتیب وحدت بین مجلس، دولت و مردم ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد:‌ بررسی برجام هیچگاه سبب دوگانگی بین ملت، مجلس و دولت نمی‌شود، بلکه به وحدت کمک می‌کند.

رجبی عنوان کرد:‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصالح ملت و نظام را می‌خواهند، به طور طبیعی برای بررسی برجام باید دولت استقبال کند، به این ترتیب همدلی بین مجلس و دولت ایجاد می‌شود و نقایص کار نیز با تکیه بر خرد جمعی روشن و برطرف می‌شود.

آدرس کوتاه :