جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

بررسی بیانات مقام معظم رهبری در سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 


بررسی بیانات مقام معظم رهبری در سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)


مقاومت و پایداری در مقابل دشمنان، ضامن حفظ استقلال،هویت و عزت جامعه و نظام اسلامی است.


دکتر حبیبیان مدرس دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی با توجه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سی امین  سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، در مورد راز  تداوم جاودانه جاذبه بی نظیر امام خمینی (ره) و مختصات شخصیتی و موهبات خدادادی ایشان  و همچنین تشریح وتاکید بر ابعاد و اجزای راه و منطق مقاومت و ایستادگی به عنوان درس بزرگ امام برای ملت و مسئولان و اشاره به  این فکر و راه پرجاذبه که هر روز بیش از پیش ملت‌ها را به خود جلب می کند ،به بررسی بخش هایی  از رهنمود های  مقام معظم رهبری با رویکرد محور مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان پرداخت.


 وی در ادامه با اشاره به این فراز از سخنان مقام معظم رهبری که ملت ایران و مسئولان نظام نیز این راه روشنایی را تا رسیدن به نقطه بازدارندگی در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی ، نظامی، اجتماعی و فرهنگی ادامه خواهند داد، و همچنین باتوجه به جایگاه مفهوم مقاومت و پایداری در فرهنگ ایرانی اسلامی ،مقاومت را حامل برکات روز افزون  دانست و افزود:در مقابل تسلیم شدن در مقابل دشمن تاثیرات منفی چون باج خواهی،زیاده خواهی و پیشرفت دشمنان خواهد شد.

دکتر حبیبیان همچنین اظهار کرد اهمیت مقاومت و پایداری با رویکرد حفظ آرمانها و ارزش ها ،ره آورد تعیین کننده و سرنوشت سازی را به دنبال خواهد داشت.


وی همچنین با اشاره به آیه صد وبیستم سوره مبارکه آل عمران گفت:زمانی که پیشرفت میسر میشود دشمنان خشمگین و وحشت زده خواهند شد و در مقابل اگر مشکلات و مصیبت بروز کند ،خوشحال خواهد شد ،پس باید صبر و پایداری پیشه کرد تا از ناحیه دشمن هیچ آسیبی نرسد.

این مدرس دانشگاه در ادامه، پیروزی های متعدد انقلاب اسلامی و همچنین شکست های  دشمنان در منطقه را در گرو راهبرد مقاومت و پایداری دانست و اظهار کرد که شکست دشمن در دیگر جبهه های مناطق خاور میانه نیز متاثر از انقلاب اسلامی و فرهنگ پایداری امام خمینی (ره) بوده است.

 وی همچنین با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص دکترین مقاومت و حرکت هوشمندانه و تداوم در این مسیر،موفقیت ، پیشرفت و عزت کنونی نظام اسلامی را در گرو سه ضلع مثلث ایمان،وحدت و مقاومت دانست و افزود: شاکله اصلی نظام اسلامی و به دنبال آن تشکیل دولت اسلامی در پرتو پایداری و مقاومت است.

دکتر حبیبان در ادامه با اشاره به فرازی دیگر از سخنان رهبر معظم انقلاب ، شجاعت،امیدواری،عاقلانه و متکی به آرمان بودن مقاومت را شاخص های ۴ گانه پایداری خواند و افزود :از دیدگاه استراتژیست های غربی،پدافند ایران برای مقاومت واکنش آرام و منطقیست که خود سبب پیروزی در بسیاری از عرصه هاست.

وی درپایان با اشاره به نظریه مقاومت اظهار کرد که راهبرد ها بایستی به تایید متخصصان آن رشته برسد تا تبدیل به نظریه شود و دارای  فرمول علمیست و اصالت نظریه مقاومت بر همگان ثابت شده است و همچنین افزود : که این نظریه بایستی عمق بخشی شود و بسیج اساتید استان قم نیز در این مسیر ،موضع خوبی را گرفته و در راستای جریان سازی فرهنگ مقاومت گام های موثری را برداشته است.
این مدرس دانشگاه نیز با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری که میفرمایند هزینه تسلیم شدن به مراتب بیشتر از مقاومت است افزود:که تسلیم شدن ذلت به دنبال دارد و مقاومت ره آوردی جز عزت نخواهد داشت.

آدرس کوتاه :