رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

بررسی عملکرد هیئت گلف با حضور رئیس فدراسیون در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مسئول امور مجامع هیئت‌های ورزشی استان قم از بررسی عملکرد یک‌ساله هیئت گلف قم با حضور رئیس فدراسیون این رشته ورزشی خبر داد.

روز گذشته؛

محسن دوعلی اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 44 هیئت ورزشی در استان قم به صورت فعال در هر دو بخش همگانی و قهرمانی مشغول به کار هستند و نزدیک به 33 هیئت نیز به صورت مشترک در هر دو بخش آقایان و بانوان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: قم با وجود اینکه وسعت کمی دارد اما در ورزش قهرمانی یک از استان‌های موفق کشور به شمار می‌رود و رتبه دوم در بین استان‌های تیپ 3 کشور نشان دهنده این است که قم از ظرفیت و توانمندی بالایی در ورزش قهرمانی برخوردار است.

مسئول امور مجامع هیئت‌های ورزشی استان قم افزود: علاقمندان به ورزش باید به این نکته توجه داشته باشند که رتبه‌بندی استان‌های کشور از سوی وزارت ورزش و جوانان بر اساس شاخص‌های مختلفی از جمله وسعت، جمعیت، ورزشکار سازمان یافته، تعداد شهرستان، امکانات و منابع موجود، برخورداری از حامیان مالی و چندین شاخص دیگر انجام می‌شود و بر همین اساس قم در بین استان‌هایی رتبه بندی می‌شود که از نظر وسعت و ... کوچک‌تر است.

وی در ادامه به وضعیت هیئت‌های ورزشی قم در هر دو بخش همگانی و قهرمانی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به 40 هزار ورزشکار سازمان یافته در قم فعالیت می‌کنند یعنی ورزشکارانی که از بیمه خدمات پزشکی برخوردار هستند و نام آنها به ثبت رسیده است.

دوعلی بیان کرد: همچنین چیزی حدود 15 درصد مردم قم بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در ورزش همگانی فعال هستند و مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان قم تلاش می‌کند که ما از این نظر بتوانیم وضعیت بهتری در آینده‌ای نزدیک پیدا کنیم.

وی از برگزاری مجمع سالیانه هیئت گلف استان قم در سی‌امین روز دی‌ ماه خبر داد و بیان کرد: مجمع سالیانه هیئت گلف قم امروز سه‌شنبه با حضور رئیس فدراسیون این رشته ورزشی برگزار خواهد شد تا عملکرد هیئت در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد.

مسئول امور مجامع هیئت‌های ورزشی استان قم بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کل ورزش و جوانان قم مجمع سالیانه هیئت گلف قم در روز سه شنبه 30 دی‌ ماه در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر سیدمحمد علویون ریاست هیئت گلف استان قم را بر عهده دارد و در مجمع سالیانه این هیئت ورزشی با حضور کیکاووس سعید رئیس فدراسیون و حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، عملکرد یک‌ساله این هیئت بررسی خواهد شد.

آدرس کوتاه :