رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برنامه‌های اربعین حسینی اعلام شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برنامه‌های اربعین حسینی اعلام شد


معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، ویژه برنامه‌های حرم کریمه اهل بیت(ع) در اربعین شهادت امام حسین(ع) را اعلام کرد.

ویژه حرم حضرت معصومه(س)؛

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، ویژه برنامه‌های حرم کریمه اهل بیت(ع) در اربعین شهادت امام حسین(ع) را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام هادی احمدی، گفت: در شب و روز اربعین بر اساس سنت هر ساله، تعداد زیادی از هیئات عزاداری برای عرض تسلیت به سمت حرم بانوی کرامت حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به آمادگی کامل خادمان بارگاه نورانی حضرت فاطمه معصومه (س) در خدمت رسانی به دسته‌های عزاداری گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، در این ایام، تمامی هیئات از مسیر میدان آستانه وارد صحن امام رضا (ع) می‌شوند و در این صحن به عزاداری می‌پردازند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، با بیان اینکه برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر عزاداری اربعین، آستان مقدس تمامی خدام افتخاری خود را فراخوان داده است، افزود: نماز جماعت ظهر نیز در روز اربعین سالار شهیدان، در صحن امام رضا (ع)، شبستان امام خمینی (ره) و صحن صاحب الزمان (عج) اقامه می‌شود.

حجت الاسلام احمدی به برگزاری ویژه برنامه‌های عزاداری حرم مطهر در شب و روز اربعین اشاره کرد و گفت: در شب اربعین، ویژه برنامه عزاداری با سخنرانی حجت الاسلام فرحزاد و مداحی حاج سید مهدی میرداماد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری آیین قرائت زیارت اربعین از ساعت ۱۰ صبح با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و قرائت زیارت توسط حاج سید ناصر آبیار در شبستان امام خمینی (ره) گفت: بعد از نماز عصر نیز آیین هدیه‌ای از نور، قرائت قرآن کریم توسط قاریان برجسته کشوری، هدیه به پیشگاه امام حسین و حضرت فاطمه معصومه (ع) برگزار می‌گردد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) افزود: در روز اربعین، از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه مراسم عزاداری و سوگواری با مداحی مداحان اهل بیت (ع) و سخنرانی حجت الاسلام رفیعی برگزار می‌شود. در شام اربعین نیز سخنرانی حجت الاسلام رفیعی و مداحی حسن شالبافان از دیگر برنامه‌های عزاداری در حرم بانوی کرامت می‌باشد.

وی درباره برگزاری آیین سوگواری اربعین امام حسین (ع) از سوی اداره امور زائران غیر ایرانی گفت: بعد از نماز عصر عزاداری عرب زبانان در شبستان امام خمینی (ره) و اردوزبانان در سالن امام خامنه‌ای برگزار می‌شود و آذری زبان‌ها نیز پیش از نماز ظهر در سالن امام خامنه‌ای، واقع در طبقه فوقانی صحن صاحب الزمان (عج) به عزادرای می‌پردازند.

حجت الاسلام احمدی افزود: در عصر روز جمعه ۲۱ آذرماه، هیئت دانش آموزی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت (س)، با مداحی مداحان نوجوان به عزاداری می‌پردازند.

آدرس کوتاه :